قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه حفظ نباتات

اقتصاد کشاورزیتهران – - معاون تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان به ویژه برای تولیدات داخلی در حوزه حفظ نباتات، یکی از اولویت های کشور…

حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه حفظ نباتات

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «پیمان صالحی» عصر امروز (سه شنبه) در آئین امضای یادداشت تفاهم همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان حفظ نباتات کشور، افزود: هر حوزه متولی خود را دارد اما تولید محصولات کشاورزی باید به سمت شرکت های دانش بنیان بخش خصوصی سوق داده شود.

وی اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری، رسالت اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان را دارد که در این زمینه با همکاری سایر بخش ها به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کرده ایم؛ به طوری که تا چند سال پیش واردکننده دارو بودیم اما اکنون به جایی رسیده ایم که ۹۸ درصد داروها را در داخل کشور تولید می کنیم.

صالحی با بیان اینکه اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور انجام می شود، تصریح کرد: ۱۱۰ امتیاز و مجوز مختلف بر اساس این قانون به شرکت های دانش بنیان داده شده است.

معاون تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: یک ساز و کار دیگر برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، بکارگیری این شرکت ها در طرح های کلان ملی است.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه به صورت طرح کلان ملی اجرا می شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان حفظ نباتات کشور همکاری خود را با هدف مشارکت در زمینه مدیریت و راهبری طرح های فناورانه و اولویت دار و تولید کالای دانش بنیان و فناورانه کشور در حوزه عوامل خسارت زای محصولات کشاوری و فرآوردهای گیاهی آغاز کردند.

بر اساس تفاهم نامه ای که امروز (سه شنبه) توسط «پیمان صالحی» معاون تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری و «محمدرضا درگاهی» رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت کشاورزی امضا شد، اجرای اقتصاد مقاومتی و ضرورت هماهنگی بین دستگاه های اجرایی برای فراهم سازی بستر مشارکت محققان و متخصصان برای بکارگیری دانش و فناوری در تحقق اهداف توسعه ملی مورد توجه قرار گرفت.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha