قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ستاری تاکید کرد:

ضرورت استفاده از توانمندی های داخل برای حل مشکل قاچاق

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر کاهش قاچاق کالا و ارز با راه حل های بومی و توانمندی های شرکت های دانش بنیان تاکید کرد.

ضرورت استفاده از توانمندی های داخل برای حل مشکل قاچاق

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر سورنا ستاری امروز در گردهمایی ارائه نیازهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: بزرگترین پیروزی ما رسیدن به درک مشترک بین مسئولین و شرکت های دانش بنیان است که این جزئی از اکوسیستم کارآفرینی به شمار می رود.

وی افزود: واقعیت این است که ما به کشوری وارداتچی معروف هستیم  اما اکنون با وجود ۸۰ میلیون جمعیت و افزایش سطح رفاه مردم دیگر نمی توانیم با پول نقد کشور را اداره کنیم .

ستاری با بیان اینکه در هر حوزه ای اثرات واردات را می بینیم که به صورت سازماندهی شده صورت گرفته است، گفت: موضوع واردات یک مسئله جدی است که باید با آن برخورد کنیم و این نیاز به متکی نبودن به پول نقد دارد که  یک مسئله جدی است و باید در این زمینه فرهنگسازی شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه ما باید در یک جبهه باشیم تا بتوانیم همانند تولید دارو، توانمندی های خود را به جامعه اثبات کنیم.

وی تاکید کرد: ما باید توانمندی های خود را به جامعه اثبات کنیم و نشان دهیم که محققان ایرانی توانایی حل مسائل برای رفع نیاز کشور را دارند.

ستاری ادامه داد: هیچ کشوری در اقتصاد دانش بنیان پیشرفت نکرده مگر اینکه مثل ناموس از بازار خود حراست کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد:  ما از این منظر در منطقه، عالی هستیم و بهترین شرکت های تولید کننده را داریم. در حال حاضر ثبت پتنت دارو در اروپا ۵ الی ۱۰ میلیون یورو هزینه می برد و ۵ الی ۱۰ سال برای تست آن زمان نیاز است؛ اما درِ کشور ما برای داروهای خارجی همواره باز است.

وی با بیان اینکه باید یک بحث جدی در زمینه کاهش قاچاق در کشور داشته باشیم ، گفت: ما باید همه در کنار هم تلاش کنیم، راه حل های بومی برای حل این معضل ارائه دهیم.

ستاری اظهار داشت: ما احتیاج به راه حل هایی برای مبارزه با قاچاق داریم؛ همه موارد باید در این زمینه داخلی شود و متناسب با فرهنگ خودمان به مرحله تولید برسد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که با این دیدگاه توانایی های خود را به ستاد  مبارزه با قاچاق کالا و ارز اثبات کنیم می توانیم زیرا این ستاد همواره مصرانه پیگیر رفع بسیاری از موضوعات در این زمینه  بوده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha