قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدارس اصفهان و ۱۰ شهرستان دیگر استان، فردا هم تعطیل است

استان ها اصفهاناصفهان- – مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تعطیلی مدارس اصفهان و ۱۰ شهرستان دیگر استان در روز چهارشنبه(فردا) به دلیل افزایش غلظت و انباشت آلاینده های موجود در…

مدارس اصفهان و ۱۰ شهرستان دیگر استان، فردا هم تعطیل است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بنا بر اعلام مرکز پایش کنترل کیفی هوای اداره کل محیط زیست استان اصفهان، میانگین شاخص کیفی هوا تا عصر امروز عدد ۱۶۲ را نشان می دهد که بیانگر وضعیت بسیار ناسالم هوای اصفهان و ۱۰ شهرستان دیگر برای عموم است.

منصور شیشه فروش عصر روز سه شنبه افزود: فردا ششم آذر تمام مهدهای کودک، واحدهای پیش دبستانی، دبستان و مدارس متوسطه اول و دوم در نواحی ششگانه شهر اصفهان و شهرستان های زرین شهر، فولادشهر، باغبهادران، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، پیربکران، بُرخوار، مبارکه و سجزی تعطیل خواهد بود.

وی یادآور شد: تصمیم گیری در باره تعطیلی مدارس با هدف ماندن در منازل انجام و توصیه می شود گروه های حساس و کودکان در روز چهارشنبه در منزل بمانند و از رفت و آمد در فضاهای عمومی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان همچنین به تشدید طرح  کنترل محدوده طرح ترافیک و برخورد با خودروهای دودزا و فاقد برگه معاینه فنی و اعمال قانون توسط پلیس راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.

وی به شهروندان توصیه کرد که تا حد امکان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده و تا زمان تداوم پایداری جوی و غلظت آلاینده های جوی، از ورزش در فضای باز خودداری کنند.

به گفته وی، واحدهای ریخته گری و تولید گچ و خاک و کوره های آجرپزی در بُرخوار، اصفهان و شاهین شهر و معادن گچ هم تا آخر هفته جاری تعطیل خواهند بود.

شیشه فروش ادامه داد: فعالیت واحدها و صنایع آلاینده مورد تایید محیط زیست هم تا آخر هفته جاری کاهش پیدا خواهد کرد.

شاخص کیفی هوا(Air Quality Index)، معیاری است که غلظت ترکیب های مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیب های نیتروژن دار، ازون و ذره های معلق(کوچک تر از ۱۰ و ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است، به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک به شمار می آید.

شهروندان باید در شرایطی که آلودگی هوا از مرز سالم عبور می کند، توصیه ها و مراقبت های بهداشتی و تغذیه ای لازم را به کار گیرند.
البته گروه های در معرض خطر و حساس در مقابل آلودگی هوا شامل کودکان، سالمندان، مادران باردار و مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی در زمان افزایش غلظت آلاینده ها باید بیش از سایرین مراقب سلامت خود باشند.
تمام افراد بویژه گروه های حساس و در معرض خطر در زمانی که آلاینده های خطرناک هوا افزایش می یابد، باید در صورت امکان از حضور در مکان های باز خودداری کنند.
افراد دارای بیماری انسداد دستگاه تنفسی، آسم و بیماری های قلبی - عروقی بیشتر از دیگران باید نکات ایمنی را رعایت و از فعالیت در فضاهای باز خودداری و در چنین مواقعی در منزل استراحت کنند.
در مواقع یادشده باید به اندازه کافی از مایعات استفاده و از خوردن غذاهای آماده در بیرون از منزل و نیز سفرهای غیرضرور در سطح شهر پرهیز کرد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha