قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه هابی برای کاهش استرس

یک متخصص قلب از ضرر های استرس زیاد در افراد و راه های پیشگیری از آن گفت.

راه هابی برای کاهش استرس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک متخصص قلب از ضرر های استرس زیاد در افراد و راه های پیشگیری از آن گفت.

محمدرضا محمد حسنی متخصص قلب ، درباره استرس گفت: استرس فیزیکی به معنای فعالیت های ورزشی سنگین است که در صورت وجود بیماری های قلبی در فرد منجر به حمله قلبی در آنان می شود.

 

وی افزود: استرس های روحی مثبت و سازنده در زندگی مانند نگرانی افراد برای انجام کارهایشان، برای ابتلا به بیماری های قلبی هیچ ضرری ندارد. اما ریشه استرس های روانی منفی و غیرضروری در رفتار های غلط و اشتباه افراد مانند بدقولی طرف مقابل یا فروختن یک جنس بی کیفیت به فروشنده است که خود فرد هیچ تقصیری برای ایجاد استرس ندارد.

 

این متخصص قلب با اشاره به استرس های قابل پیشگیری اظهار کرد: آن دسته از استرس هایی که افراد برای خودشان بدون هیچ گونه تفکر و مطالعه ای مانند دیر رسیدن به سرکار و بیکار شدن، از جانب رئیس ایجاد می کنند منجر به بحران روحی می شد.

 

محمدحسنی با اشاره به عوامل تشدید استرس اظهار کرد: رانندگی سریع و آمار بیکاری در جوامع شهری از مهم ترین خطرات افزایش استرس است که برخورد چشمی و فیزکی آن با ایجاد حوادث غیرقابل درک می تواند منجر به عواقب جبران ناپذیر مانند فشار خون بالا و ایجاد سکته قلبی شود.

 

محمدحسنی گفت: اصلاح شیوه های غذایی، ورزش منظم و مناسب، خوش اخلاقی، خوش قولی، دقت در انجام قراردادها، خواب کافی، رفتار قانونمند، اعتماد نکردن به هرکس، پرهیز از حساسیت ها، رانندگی درست و پایبندی به قوانین کشور مهم ترین عوامل برای کاهش استرس است.

 باشگاه خبرنگاران جوان

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha