قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی نُجَباء: در هر جنگی علیه اسرائیل قطعا حضور خواهیم داشت

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق در سخنانی تأکید کرد: در هر جنگی علیه اسرائیل قطعا حضور خواهیم داشت.

سخنگوی نُجَباء: در هر جنگی علیه اسرائیل قطعا حضور خواهیم داشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از مرکز اطلاع رسانی نجباء، «نصر الشمری» سخنگوی این جنبش در سخنانی اظهار داشت: آمریکایی ها در مبارزه با دست پرورده خود جدی نیستند و از بقایای این گروه تروریستی به عنوان اهرم فشار برای جلوگیری از ثبات در عراق استفاده می کنند.

سخنگوی نُجَباء تقویت ارتباط عراق با روسیه و چین را اقدامی مفید توصیف کرد که به پیشرفت و خارج شدن کشورش از سلطه آمریکا کمک می کند.

الشمری در بخش دیگری از سخنان خود، مداخله نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه را مخالف قوانین بین المللی و تجاوز به حاکمیت ملی سوریه خواند و افزود: ملت سوریه و هم پیمانانش برای دفاع از این حاکمیت خون های گران بهایی تقدیم کرده اند؛ لذا از ترکیه می خواهیم که فورا خاک سوریه را ترک کند.

سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء ضمن یادآوری تجاوزها و جنایات رژیم صهیونیستی علیه امت اسلامی، تصریح کرد: ما بر اساس واجب دینی و مبانی عقیدتی خود هیچ راهی جز مقابله با این رژیم اشغالگر نداریم و در کنار بقیه گروه های مقاومت و در رأس آنها حزب الله لبنان، در هر جنگی علیه اسرائیل قطعا حاضر خواهیم بود.

الشمری ادامه داد: اگر جنگی بین حزب الله و سوریه از یک سو و رژیم صهیونیستی از سوی دیگر شکل بگیرد، ما با افتخار در صف مقدم مجاهدانی خواهیم بود که برای بازگرداندن حقوق ملت های عربی و اسلامی با این رژیم اشغالگر مقابله می کنند.

وی همچنین از ارتباط و ملاقات با فرماندهان گروه های مقاومت فلسطینی خبر داد و میزبانی دفاتر نمایندگی این جنبش ها در عراق را امری مطلوب و مایه افتخار توصیف کرد.

عضو بلندپایه حشد شعبی در خصوص اعتراضات سراسری در عراق نیز خاطرنشان کرد: دولت های سابق و فعلی تاکنون جدیتی برای حل مشکلات و مقابله با فساد یا شایسته سالاری از خود نشان نداده اند و همین باعث نارضایتی عمومی شده است.

الشمری با تأیید مطالبات مردمی، در عین حال نسبت به موج سواری دشمنان فرصت طلب هشدار داد و گفت: آمریکایی ها از همراه نشدن عراق با تحریم های ضد ایرانی و ارتباط نزدیک دو کشور راضی نیستند.

وی اضافه کرد: به علاوه، رژیم های طائفه گرا و دیکتاتوری حاشیه خلیج فارس که تجربه دموکراتیک عراق را برنمی تابند، به دنبال منحرف کردن اعتراضات مشروع به سمت شورشی ویرانگر هستند؛ که البته چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

سخنگوی نُجَباء در پایان، وحدت ملی عراق و رابطه برادرانه شیعیان و اهل ‎سنت را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ما در جنبش نُجَباء تجربه خوبی در همکاری با داوطلبان اهل سنت داشتیم. بسیاری از آنها به مقاومت پیوستند، تحت فرماندهی نُجَباء جنگیدند، تعدادی نیز شهید شدند و خونشان با خون شهدای ما آمیخته شد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha