قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهرداری مکلف به برخورد با ساخت و سازهای بدون پروانه است

استان ها کرمانکرمان استاندار کرمان با بیان اینکه فقدان برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز منشا بسیاری از حاشیه نشینی ها است گفت: شهرداری طبق قانون، مکلف به برخورد با ساخت و…

شهرداری مکلف به برخورد با ساخت  و سازهای بدون پروانه است

محمدجواد فدائی شبانگاه دوشنبه در نشست بررسی مشکلات حاشیه نشینی شهر کرمان با بیان اینکه برخورد نکردن با ساخت و سازهای غیرقانونی، موجب گسترش حاشیه نشینی ها می شود افزود: ارائه خدمات زیربنایی شامل آب و برق و گاز بدون پروانه شهرداری غیرقانونی است.
وی اظهار داشت: کارگروه حاشیه نشینی زیرمجموعه معاونت عمرانی استانداری با استفاده از امکانات بازآفرینی شهری، ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی موجود را پیگیری می کنند.
فدائی به فرماندار کرمان تاکید کرد، با معرفی زمین خواران و افرادی که اقدام به تفکیک غیرقانونی زمین می کنند به دستگاه قضا، برخورد قاطع با سودجویان را در دستور کار قرار دهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: طبق اعلام فرمانداری ها در حال حاضر ۵۶ منطقه حاشیه نشین با ۶۲ هزار نفر جمعیت در کرمان ساکن داریم.
سیدمصطفی آیت اللهی موسوی افزود: سال گذشته یک هزار و ۳۱۱ هکتار و طی سال جاری ۴۱۰ هکتار اراضی کرمان تعیین تکلیف شده است.
وی از برگزاری چهار کارگروه ساماندهی حاشیه نشینی در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: این کارگروه ها با حضور دستگاه های خدماتی، نظارتی و فرمانداری ها برگزار و برای چند منطقه تصمیم گیری شده است.
وی خاطرنشان کرد: ۳۱ نقطه حاشیه نشین در شهر کرمان شناسایی شده که طرح های اصلاحی و ساماندهی برخی از مناطق با طرح فرمانداری و بنیاد مسکن در حال تهیه است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی های جدید و ساخت و سازهای غیرقانونی را مورد تاکید قرار داد و پیشنهاد کرد، کمربند سبز شهر کرمان در راستای جلوگیری از این سوءاستفاده ها توسعه یابد.
فرماندار کرمان نیز گفت: در سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینی ها با ۲ گروه افراد سودجو که اقدام به تفکیک زمین می کنند و افرادی که مورد سوءاستفاده قرار گرفتند، مواجه هستیم.
علی بابایی برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، مراقبت و حفاظت دستگاه ها از اراضی دولتی، شناسایی و برخورد با زمین خواران، جلوگیری از واگذاری خدمات زیربنایی در ساخت و سازهای غیرمجاز را مورد تاکید قرار داد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha