قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبر خوب| باران جلوی خاکستری شدن طلای سبز را گرفت

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری گفت: سال های گذشته در فصل پاییز به دلیل برگ ریزان شاهد وقوع آتش سوزی در جنگل های استان بودیم ولی امسال بهار پربارش و پاییز پرباران این مشکل را منتفی کرد.

خبر خوب| باران جلوی خاکستری شدن طلای سبز را گرفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فتح الله غفاری امروز درباره وضعیت جنگل های مازن در شهرستان ساری، اظهار کرد: سال های گذشته در فصل پاییز به دلیل برگ ریزان شاهد وقوع آتش سوزی در جنگل های استان بودیم ولی امسال بهار پربارش و پاییز پرباران این مشکل را منتفی کرد.

وی افزود: معمولا اگر در فصل بهار شاهد بارش فراوان باشیم موجب رشد پوشش گیاهی زیادی در سطح جنگل ها شده که برای فصل برگ ریزان نگرانی هایی برای ما به وجود می آورد ولی امسال باران پاییزی جلوی حریق در جنگل ها را گرفت.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری اضافه کرد: درست است در روزهای گذشته شاهد ریزش برف در ارتفاعات استان بودیم ولی با استقرار جوی پایدار شرایط به حالت قبل برمی گردد که لازم است مردم همانند گذشته از روشن کردن آتش در دامان طبیعت پرهیز کنند و در صورت ضرورت نیز حتما از خاموش شدن آن قبل از ترک منطقه اطمینان حاصل کنند چرا که شرایط جنگل ها به گونه ای بوده که مستعد آتش سوزی است.

 

غفاری در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: بارندگی های شدید همان گونه که موجب انسداد مسیرهای اصلی و فرعی استان شده موجب لغزش و رانش در جاده ها و عرصه های جنگلی استان باتوجه به ساختار زمین شناسی می شود.

 

وی بیان کرد: اگر شدت بارش ها موجب انسداد جاده ای اصلی و روستایی شود با همراهی دستگاه های ذیربط این مشکل برطرف می شود.

 

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری در پایان خاطرنشان کرد: اگر بارش موجب افتادن و سقوط درختان و انسداد مسیرها و جاده ها شود با اخذ مجوزهای لازم در چهارچوب قوانین و مقررات نسبت به رفع این مشکل اقدام می شود.

انتهای پیام/86034/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha