قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۰۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کدام پروژه های نیروگاهی توسط بخش خصوصی اجرا می شود؟

سهم بخش خصوصی در توسعه ظرفیت نیروگاهی روز به روز در حال افزایش بوده و تا پایان امسال حداقل سه پروژه توسط این بخش اجرا و باعث افزایش ظرفیت ۱۰۰۰ مگاواتی ظرفیت نیروگاه های حرارتی خواهد شد.

کدام پروژه های نیروگاهی توسط بخش خصوصی اجرا می شود؟

هم اکنون نزدیک به ۴۴ هزار مگاوات از ظرفیت نیروگاه های حرارتی مربوط به بخش خصوصی و ۲۱.۵ هزار مگاوات از ظرفیت این واحدها مربوط به بخش دولتی است. در حال حاضر ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه توسط بخش دولتی و حدود ۱۱ هزار مگاوات نیروگاه توسط بخش خصوصی در حال احداث است که براساس برنامه ریزی صورت گرفته، سهم ۳۳ درصدی بخش دولتی در مالکیت نیروگاه های حرارتی با احتساب ۱۱ هزار و ۱۴۶ مگاوات نیروگاه حرارتی آماده واگذاری، به ۱۶ درصد کاهش خواهد یافت.

به طور کلی بیش از ۹۲ درصد تولید برق کشور بر عهده نیروگاه های حرارتی است که مجموع تولید این واحدها در سال گذشته به حدود ۲۸۷ میلیارد کیلووات ساعت رسیده بود.

طبق آخرین آمار ۶۷ درصد از ظرفیت نیروگاه های حرارتی متعلق به بخش خصوصی است؛ سهمی که رو به گسترش بوده و قرار است با ۱۱ هزار مگاوات دیگر که توسط این بخش آماده بهره برداری است، سهم دولت به مرور زمان به حدود ۱۶ درصد کاهش یابد.

در این راستا، امیر دودابی نژاد - مجری طرح های نیروگاه های خصوصی شرکت برق حرارتی - ، با بیان این که پروژه های متعدد نیروگاهی توسط بخش خصوصی  در اقصی نقاط کشور در حال اجرا شدن است، اظهار کرد: از جمله آن پروژه های نیروگاهی قشم و خرم آباد است که تا آخر سال آماده افتتاح خواهد شد. بخش بخار نیروگاه هریس نیز درحال ساخت است.

وی ادامه داد: بالغ بر ۱۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید به ظرفیت نیروگاهی کشور  تا پایان سال توسط بخش خصوصی اضافه می شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha