قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۰۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جزیره ای بودن فعالیت رسانه های مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به جزیره ای بودن فعالیت رسانه های استان گفت: ایجاد و تقویت فضای مجازی بومی به عنوان جایگزین رسانه های بیگانه را باید مورد توجه داشته باشیم

جزیره ای بودن فعالیت رسانه های مازندران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان سوادکوه شمالی، عباس زارع دوشنبه شب در جلسه بررسی فعالیت های فضای مجازی که به مناسبت هفته بسیج و با همکاری بسیج رسانه و فضای مجازی ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه شمالی در مدرسه علمیه باقرالعلوم شیرگاه برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج و با بیان اینکه تعامل بین نهاد های فرهنگی و رسانه ای استان وجود دارد، گفت: مزایا و تهدیدهای فضای مجازی را داریم و ارتباطات جهانی بر پایه فضای مجازی است و فضای مجازی رصد و تولید محتوا شود که از این به عنوان فرصت استفاده کنیم که در غیر این صورت شاهد تهدیدهای بالایی خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه از طریق فضای اینترنتی می توان علایق مختلف را سنجش کرد و این فرصت را فضای مجازی ایجاد کرد، افزود: حوزه فضای مجازی و تولید محتوا مهم است و باید به صورتی فعالیت کرد که از این فضا عقب نمانیم.

وی با اشاره به دانلود حدود 30 هزار بازی غیر مجاز در کشور و دوری از نگاه ساده انگارانه به ابعاد مختلف فضای مجازی، خاطر نشان کرد: حذف بخشی از ارتباط چهره به چهره، ناشناس بودن افراد طرف مقابل در فضای مجازی، مزاحمت های فضای مجازی، جعل و کلاهبرداری، اتلاف وقت در فضای مجازی و به خطر افتادن حریم خصوصی بخشی از معایب فضای مجازی است.

زارع با بیان اینکه ایجاد و تقویت فضای مجازی بومی به عنوان جایگزین رسانه های بیگانه را باید مورد توجه داشته باشیم، اظهار کرد: اگر تولید محتوای ما قوی بود شاهد نفوذ قوی تر دشمن از حضور خود را شاهد نبودیم و ایجاد فضا برای مقابله با نفوذ دشمن و مقابله و پیشی گرفتن از آن باید برای فعالان فضای مجازی ما مطرح باشد.

مدیر ل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه باز نشر اخبار و تولید محتوای ما در مازندران به آرامش مردم کمک کرد، افزود: ضریب نفوذ بیش از ۱۰۰ درصدی اینترنت در مازندران داریم و هزار و ۴۵۶ کانال با حدود ۵ هزار عضو در مازندران داریم و ۳۸۶ صفحه اینستا پرمخاطب در استان و در مقابل چهار کانال ایتا ثبت کردیم و بیانگر آن است که تولید محتوا مناسب و اطلاع رسانی خوب و شبکه های مناسب جایگزین نداشتیم.

وی اظهار کرد: ۹۳ درصد جوانان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال در فضای اجتماعی حضور دارند و فضای مجازی را فقط در رسانه نبینیم و ابعاد مختلف آن را ببینیم و در حوزه های مختلف فعال باشیم و قرارگاه رسانه ای ایجاد کردیم و باید فعالانه تر حاضر شویم.

زارع با بیان اینکه در فضای مجازی موضوعاتی را آنقدر تکرار می کنند تا ملکه ذهن ما شود و فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شد، بیان کرد: مدیریت افکار عمومی استان با رسانه هاست و حدود ۵۰۰ رسانه دارای مجوز در مازندران داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به انجام نظر سنجی در نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان، افزود: بسیاری از فرهیختگان با رسانه های استان ما آشنایی نداشتند و رسانه ها در حلقه مدیران قرار گرفتند و با مردم ارتباط همه جانبه نگرفتند و رسانه دارای نقد منصفانه همراه با ارائه راهکار باشد تا باعث حل مشکلات شوند و مدیران باید پاسخ گوی انتقادات منصفانه باشند.

وی با بیان اینکه مردم از رسانه ها دلسوزی و نقد منصفانه ببینند همراهی می کنند و می پسندند و فعالان حوزه های مختلف تولید محتوا داشته باشند و به جنگ برابر بروند و به عنوان افسران جنگ نرم فعالیت کنند، گفت: فعالیت در فضای رسانه های استانی جزیره ای است و بسیج رسانه با تعامل و دلسوزانه فعالیت می کنند و وفاق جمعی رسانه ها با مدیریت واحد و تولید محتوای مناسب در استان را هدف گذاری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازن در سوادکوه شمالی به راه اندازی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه شمالی تا پایان دولت دوازدهم اشاره کرد و سید محمد انصار الحسینی فرماندار سوادکوه شمالی از مهیا شدن مکان استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تا ۶ ماه آینده در این شهرستان خبر کرد.

انتهای پیام/86015

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha