قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۰۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نماینده پوتین: کمیته قانون اساسی سوریه به کار خود ادامه خواهد داد

جهان دفتر مسکومسکو نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و معاون وزیر امور خارجه این کشور اعلام کرد: با وجود همه سنگ اندازی ها، کمیته قانون اساسی سوریه به کار خود با هدف…

نماینده پوتین: کمیته قانون اساسی سوریه به کار خود ادامه خواهد داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، میخاییل بوگدانوف در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری دولتی تاس با بیان این مطلب افزود: ما معتقدیم که کار کمیته باید بطور سازنده ادامه یابد و وخیم تر شدن اوضاع در شمال شرقی سوریه نباید هیچگونه مزاحمتی در کار این کارگروه ایجاد کند.

وی ابراز امیدواری کرد: تلاش برخی ها برای بی نتیجه گذاشتن کار کمیته قانون اساسی سوریه به جایی نرسد و هیچ چیز مانع فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه نشود.

بوگدانف این را هم گفت: مسکو امیدوار است نیروهای دمکراتیک کرد سوریه نیز به زودی به نیروهای دولتی سوریه بپیوندند چرا که به عقیده کرملین هر چه زودتر این کار انجام شود بهتر است.

بوگدانوف تاکید کرد: مسکو به پیشبرد گفت وگو بین کردها و دمشق ادامه خواهد داد و با همه طرف های علاقه مند به حل وفصل مسالمت آمیز  بحران سوریه مبتنی بر اصول احترام به حاکمیت، تمامیت ارضی و وحدت این کشور تماس خواهد داشت.

سران ایران، روسیه و ترکیه در قالب فرمت آستانه در دو سال گذشته نشستهای پی درپی داشتند که در نتیجه آن گفت وگوهای سوری - سوری میان مخالفان و موافقان سوری در سوچی روسیه شکل گرفت و از دل آن توافق برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بیرون آمد.

در یک سال و نیم گذشته به رغم توافق همه بازیگران سوری برای شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه، کشورهای غربی بارها مانع اجرای آن شدند و تلاش کردند این اقدام را به تاخیر بیندازند با این وجود با همراهی سازمان ملل متحد، کار این کمیته سرانجام با تاخیر آغاز شد و جریان دارد.

در صورت موفقیت این پروژه، روسیه، ایران و ترکیه توانسته اند با فراهم کردن شرایط بودن مداخله آمریکا یا دیگر قدرتهای غربی، مخالفان و موافقان در سوریه را گردهم آورند تا بحران در این کشور را که بیش از هشت سال درگیر جنگ داخلی است به شکل سیاسی حل و فصل کنند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز درکنفرانس خبری با همتای نپالی خود از نگرانی روسها برای برهم زدن کار این کمیته توسط دیگر کشورها پرده برداشت و گفت: ما نگران توقف فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه بخاطر مواضع بازیگران خارجی در این کشور هستیم چرا که شمار طرفداران شکست فعالیت این کمیته روزبروز بیشتر می شود.

وی گفت: مخالفان حل و فصل بحران سوریه شاید بخواهند پس از شکست فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه، اقدامات خود را افزایش دهند ازجمله به دنبال مداخله نظامی در سوریه باشند و طرح تغییر نظام سیاسی این کشور را دنبال کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha