قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۰۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آزادی زندانیان و ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه محور دور تازه مذاکرات آستانه

قزاقستان از برگزاری چهاردهمین دور از مذاکرات روند آستانه با حضور نمایندگان ایران، روسیه، ترکیه و سوریه و با هدف تسریع ارسال کمک های بشردوستانه و پیشبرد روند سیاسی در سوریه خبر داد.

آزادی زندانیان و ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه محور دور تازه مذاکرات آستانه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت امور خارجه قزاقستان روز دوشنبه اعلام کرد که چهاردهمین دور از مذاکرات «روند آستانه» مورخ دهم و یازدهم دسامبر (19 و 20 آذر) در «نورالسلطان» پایتخت این کشور با شرکت ایران، روسیه، ترکیه و نمایندگانی از دولت سوریه و معارضان سوری برگزار خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، «ایبک اسمادیاروف» سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان گفت که در چهاردهمین دور از مذاکرات آستانه درباره اقداماتی از جمله آزادی زندانیان، جست وجوی مفقودان، ارائه کمک های جامع بشردوستانه بحث خواهد شد.

ایبک اسمادیاروف گفت که کشورهای ترکیه، روسیه و ایران به همراه نمایندگان دولت سوریه و معارضان سوری در این نشست شرکت خواهند کرد.

روند آستانه از اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی (آذر ماه ۱۳۹۵) به ابتکار وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه آغاز شد. این روند تاکنون به برقراری آتش بس در بخش های بزرگی از سوریه و همچنین حرکت به سوی حل سیاسی این بحران منجر شده است.

این دیپلمات قزاقستانی همچنین به حضور نمایندگان سازمان ملل، اردن، لبنان و عراق در این نشست اشاره کرد و افزود: «دستور کار این نشست افزایش ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه، کمک به بازگشت پناهندگان و پیشبرد روند سیاسی با راه اندازی کمیته قانون اساسی است.»

کمیته قانون اساسی سوریه۱۵۰ عضو دارد که در چارچوب روند سیاسی حل و فصل بحران سوریه قرار است قانون اساسی کنونی را اصلاح کرده یا قانون اساسی تازه ای تدوین کنند. این کمیته با مشارکت تمام طرف های سیاسی سوریه از جمله احزاب سیاسی معارض تشکیل شده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha