قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۰۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقوی حسینی جلسه تلفیقی کمیسیون امنیت و شوراهای مجلس را تشریح کرد؛

بررسی حضور سازمان یافته نیروهای معاند در حوادث اخیر

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی و شوراهای مجلس با حضور مسولان امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشور با موضوع اغتشاشات اخیر برگزار شد.

بررسی حضور سازمان یافته نیروهای معاند در حوادث اخیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به جلسه تلفیقی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و شوراهای مجلس اظهارداشت: در جلسه امروز که با هدف بررسی وقایع اخیر برگزار شد، ابتدا ضمن قدردانی از حضور امت حزب الله و مردم مومن و انقلابی در راهپیمایی های محکوم نمودن اقدامات خرابکارانه و آشوب های اخیر، "ذوالفقاری" معاون انتظامی- امنیتی وزارت کشور ابعاد و جوانب مختلف اتفاقات اخیر را مورد بررسی قرار داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه مطرح کرد: معاون انتظامی- امنیتی وزارت کشور گفت که جمع بندی و برآورد دستگاه های مختلف در ارتباط با موضوع بنزین تک نرخی شدن و با قیمت متوسط بود؛ ولی وقتی تصمیم گیری و در شورای هماهنگی تصویب شد، همه دستگاه ها آماده اجرا شدند.

نقوی حسینی مطرح کرد: آقای ذوالفقاری تاکید کرد که اگرچه نگرانی برای اتفاقات وجود داشت اما وقتی که عملیات اجرایی شروع شد؛ اتفاقات دیگری رخ داد که قابل قبول نبود و وقتی که مقام معظم رهبری اظهارنظر کردند، جریان تغییر کرد و مردم در صحنه حضور پیدا کردند. دستگاه های امنیتی- انتظامی و نظارتی وارد شدند و در چند روز کل آشوب ها جمع شد.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس همچنین ادامه داد: نماینده اطلاعات سپاه گفت که در این حادثه همه ظرفیت های ضدانقلاب و معاند که سال ها تدارک دیده بودند به صحنه آمده و از اعتراض های مردم سوءاستفاده کردند تا آشوب ایجاد کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: همچنین نماینده اطلاعات سپاه در ادامه تاکید کرد که برآورد امنیتی دستگاه های مختلف این بود که شرایط زمانی، شرایط و مقطع زمانی خوبی نیست؛ ولی وقتی طرح مصوب و اجرای آن آغاز شده، ما همه امکانات خود را به کمک آوردیم البته به این نکته هم اشاره می کنیم که این، حوادث آخر نخواهد بود و ما در آینده هم ممکن است شاهد اتفاقات مشابه باشیم.

کمک های سپاه، بسیج و ارتش برای مدیریت اتفاقات اخیر

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه به صحبت های نماینده نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: "ساجدی نیا" از طرف نیروی انتظامی گفت که پلیس با حضور فعال و سازمان یافته خود سعی کرد با کمک سپاه پاسداران و بسیج و برادران ارتش در برخی نقاط به کنترل و مدیریت اتفاقات بپردازد.

نقوی حسینی مطرح کرد: در ادامه جلسه نماینده وزارت اطلاعات نیز صحبت کرد و گفت ما تمامی برآوردهای خود را از یکسال قبل به وزارت کشور اعلام کردیم و بحران امنیتی را پیش بینی کرده و یکسال قبل نامه ای هم به وزارت کشور فرستاده بودیم؛ اغلب دستگیرشدگان بیکار و یا دارای مشاغل کم درآمد هستند و از سواد کمی برخوردارند. حضور نیروهای معاند سازمان یافته در حوادث اخیر با تاکتیک ها و استراتژی های مشخص غیرقابل انکار است که برای ما مکشوف بود.

آموزش حلقه های مختلف برای سازماندهی آشوب ها توسط منافقین طی دوسال گذشته

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به صحبت های یکی دیگر از نماینده های وزارت اطلاعات، ادامه داد: نماینده وزارت اطلاعات گفت که علیرغم اینکه آمریکایی ها از گروه های تروریستی حمایت می کنند و آن ها را تشویق و تجهیز می کنند؛ ولی جمهوری اسلامی آن ها را کنترل کرد، منافقین طی دو سال گذشته اقدام به آموزش گروه ها و حلقه های مختلف و هدایت آن ها در اعتراضات کرده اند و هدف آن ها موضوعاتی مثل بنزین و گرانی نیست، بلکه آن ها بهره برداری از فضای اعتراض آمیز کرده اند.

نقوی حسینی با اشاره به صحبت های معاون سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: در ادامه جلسه معاون سیاسی وزارت کشور تاکید کرد که از قبل کاملا آماده بودیم و پیش بینی های لازم هم صورت گرفته بود، شوراهای تامین توجیه شده بودند و به همین جهت در ۷۲ ساعت توانستیم موضوع را مدیریت کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد که دستگاه های امنیتی در این جلسه،  تحلیلی از طیف، سن و سال، طبقه اقتصادی، شغل و جنسیت و محل سکونت اغتشاشگران ارائه کردند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha