قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۰۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خواص شگفت انگیز تمیر هندی

تمیر هندی درختی است که در مناطق گرمسیر جهان به ثمر می نشیند و میوه آن علاوه بر مصارف خوراکی و چاشنی غذایی خواص دارویی نیز دارد.

خواص شگفت انگیز تمیر هندی
اسید سیترین، اسید تار تاریک، پتاسیم و پکتین اصلی ترین ترکیبات تمیر هندی هستند. میوه خشک شده این درخت اشتها آور است و باعث افزایش قد و چاقی می شود.

بهبود حالت تهوع
تمیر هندی به علت وجود مقادیر زیاد ویتامین ث و آنتی اکسیدان ها مشکلات خفیف گوارشی از جمله حالت تهوع را می تواند بهبود بخشد.

درمان گلو درد
به گفته پزشکان و کارشناسان آب تمیر هندی سرشار از ترکیبات ضدالتهاب و ضدباکتری است، به همین دلیل می تواند در درمان سرفه و گلو درد موثر باشد.

درمان دیابت
تمیر هندی با کاهش فشار بر لوزالمعده باعث می شود گلوکز خون پایین بیاید و در کنار درمان و بهبود مقاومت انسولین در افرادی که دچار دیابت هستند چربی خون را نیز کاهش دهد.

کاهش دردهای آرتروز

این میوه پر خاصیت به علت وجود مواد معدنی و ترکیبات مغذی در خود باعث کاهش دردهای مفصلی و آرتروزی می شود. افرادی که از دردهای مفصلی و آرتروز رنج می برند برای استفاده از این میوه باید نصف قاشق چای خوری پودر میوه تمیر هندی را در یک لیوان آبجوش مخلوط کرده و روزی دو بار مصرف کنند. این محلول باعث روانسازی مفصل، کاهش درد مفصل و آرتروز می شود.

هضم آسان غذا
طبیبان قدیم ایران تمیر هندی را سرد و خشک می دانستند به همین علت بر این عقیده بودند که این میوه موجب کاهش تب می شود و به هضم آسان غذا نیز کمک می کند.

بهبود اسهال
میوه تمیر هندی خنک کننده بدن است و برخی از افراد برای رفع تشنگی نیز این میوه استفاده می کنند. پوست تمیر هندی باعث رفع اسهال می شود.

مضرات تمر هندیاین میوه پر خاصیت از نظر پزشکان و محققان همچون خوراکی های دیگر مضراتی نیز دارد که در ادامه شما را با آنها آشنا می کنیم.
خوردن تمر هندی به اشخاصی که دچار بیماری آسم وبیماری های ریوی هستند و همچنین افرادی که طحال ضعیفی دارند توصیه نمی شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha