قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۹۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احضار اولیاء دم میترا استاد به جلسه محاکمه مجدد نجفی

وکیل مدافع محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: با توجه به رضایت اولیاء دم میترا استاد، هر چند دیگر طرف دعوا محسوب نمی شوند، اما دادگاه آن ها را برای جلسه محاکمه روز ششم آذر، احضار کرده است.

احضار اولیاء دم میترا استاد به جلسه محاکمه مجدد نجفی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا گودرزی در پاسخ به این سؤال که آیا ابهامات شما به نظریه کارشناساسی مورد قبول دادگاه قرار گرفت یا خیر اظهار کرد: مطابق قانون، نظر کارشاسنان ظرف یک هفته به طرفین ابلاغ می شود تا هر نظری دارند اعلام کنند؛ بنابراین نظر طرفین باید تاثیرگذار باشد ضمن اینکه قاعده و عرف قضایی این است که دادگاه، نظر طرفین را در خصوص کارشناسی، به کارشناسان ابلاغ می کند تا آن ها مجدداً نظر خود را بررسی و در صورت صحت ابهامات، اعلام کنند.

این وکیل دادگستری افزود: پاسخ کارشناسان به ابهامات مطروحه، در اختیار وکلا نیز قرار می گیرد تا مطالعه و بر اساس آن ها بتوانند در جلسه دادگاه، دفاع کنند.

گودرزی اضافه کرد: متاسفانه دادگاه ابهامات اعلام شده از سوی ما را به کارشناسان ابلاغ نکرده و فقط در قبال این موضوع وقت رسیدگی تعیین کرده است؛ ابهاماتی که داریم به طور طبیعی در جلسه دادرسی مطرح می شود و در این مرحله کارشناس هم یک فرد واحد نیست بلکه تیم کارشناسان است و باید مشاوره کنند و نظر بدهند و علی الاصول جلسه دادگاه محل مشاوره نیست؛ جوابی هم که کارشناسان به ابهامات مطروحه در جلسه دادگاه می دهند، ممکن است با مسئله دفاع وکیل همخوانی نداشته باشد، زیرا وکیل باید فرصتی برای دفاع داشته باشد و امکان دارد دادرسی از روند معمول خود خارج شود.

وکیل مدافع محمدعلی نجفی اضافه کرد: ابهاماتی را که به نظر کارشناسی مطرح کردیم تا الان مورد قبول واقع نشده و به طور یقین باید در جلسه دادگاه مطرح شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اولیاء دم میترا استاد هم به جلسه محاکمه احضار شدند یا خیر گفت: اولیا دم هم احضار شدند البته با توجه به اینکه رضایت دادند اعتقاد داریم جزو طرفین دعوا تلقی نمی شوند و شاید دادگاه بخواهد به عنوان مطلع سؤالاتی از آن ها بپرسد.

به گزارش تسنیم؛ محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که خرداد امسال میترا استاد همسر دومش را به ضربه گلوله به قتل رسانده بود، از سوی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به قصاص محکوم شد، اما دیوان عالی کشور در تحقیقات این پرونده نقص گرفت و آن را برای رفع نواقص و برگزاری دوباره جلسه محاکمه به دادگاه بازگرداند.

البته اولیای دم مرحوم میترا استاد پیش از این از حق خود مبنی بر قصاص اعلام گذشت کردند، اما عمدی یا غیرعمدی بودن قتل مرحوم استاد در میزان مجازات ناشی از جنبه عمومی جرم تاثیر دارد.

نخستین جلسه محاکمه دوباره نجفی قرار است ششم آذر ماه جاری برگزار شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha