قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۹۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اختلاف وجه واریزی در کمک های حمایتی خانوار ها

واریز دور اول کمک های حمایتی دولت در حالی انجام شد که در مواردی پرداخت با مبالغ اعلام شده تناسب نداشت و تاکنون توضیحی در این زمینه از دستگاه های مربوطه دریافت نشده است.

اختلاف وجه واریزی در کمک های حمایتی خانوار ها

: در جریان واریز کمک های حمایتی دولت برای جبران آسیب ناشی از افزایش قیمت بنزین و برگشت یارانه این بخش به مردم، قرارشد تا ۶۰ میلیون نفر در قالب حدود ۱۹ میلیون خانوارمشمول این طرح شوند.

اما رقم مشخصی به ازای هر نفر تعیین نشد بلکه به تناسب اعضای خانوار مبالغی اعلام شد که پرداخت شود. بر این اساس برای خانوار های تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان تعیین شد.

به هر صورت طی سه مرحله پرداختی ها انجام شد که روز شنبه (دوم آذر) مرحله آخر آن در ماه جاری بود.

در حالی انتظار وجود داشت که طبق اعلام، ۶۰ میلیون نفر در گروه های هدف مبالغ را دریافت کنند که گزارش های دریافتی نشان داد در بین دریافت کنندگان، واریزی بر اساس مبالغ اعلامی نیست. به عنوان نمونه خانوار سه نفره می گوید ۱۰۳ هزار تومان دریافتی داشته در حالی که باید این رقم ۱۳۸ هزار تومان باشد یا در مورد خانوار های با تعداد بالاتر نیز این اتفاق افتاق افتاده و کمتر از حد تعریف شده واریز شده است.

این تناقض در پرداخت در حالی وجود دارد که باید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول شناسایی گروه هدف و اعلام آن برای دریافت در این رابطه پاسخگو باشد و توضیح ارائه کند، ولی تاکنون اطلاعاتی دراین رابطه دریافت نشده است که مبنای پرداخت و تعیین رقم آن در خانوار ها بر چه اساسی بوده است.

در صورتیکه پرداختی به تعداد اعلام شده ۶۰ میلیونی نیز از سوی دستگاه های مربوطه شفاف نشده است و بعد از واریز سه مرحله اول مشخص شد که برخی خانوار هایی که گفته شده بود جزو گروه های هدف هستند دریافتی نداشتند، از جمله زنان سرپرست خانوار، معلمان و بازنشستگان.

در هر صورت افراد معترض به عدم واریز کمک حمایتی می توانند شماره ملی سرپرست خانوار خود را به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha