قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۹۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پاکدل: لژیونرهای هندبال را به هر قیمتی نمی خواهیم

رئیس فدراسیون هندبال می گوید تصمیم گیری در مورد حضور لژیونرها در تیم ملی را به سرمربی تیم ملی واگذار کرده است اما به هر قیمتی حاضر به جمع کردن آنها در تیم نیست.

پاکدل: لژیونرهای هندبال را به هر قیمتی نمی خواهیم

تیم ملی هندبال مردان ۲۶ دی جام ملت های آسیا و کسب سهمیه قهرمانی جهانی را پیش رو دارد. علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال در مورد آغاز اردوهای تیم ملی به گفت: اردوهای تیم ملی بعد از تعطیلی لیگ تشکیل می شود. در نظر داریم که یک اردوی برون مرزی هم داشته باشیم و همه نیروها را آنجا جمع کنیم.

چالش حضور لژیونرها در تیم ملی

او در پاسخ به این سوال که لژیونرها هم به تیم ملی اضافه می شوند؟ گفت: کمیته فنی معتقد است که این مسابقات آخرین فرصت تیم ملی بزرگسالان است و با توجه به توزیع چند سهمیه جهانی شانس کسب سهمیه داریم و باید با تمام قوا شرکت کنیم در نتیجه تصمیم گیری در مورد لژیونرها را به آقای حبیبی، سرمربی تیم ملی واگذار کرده است تا او با توجه به شرایط لژیونرها و نیاز خود تصمیم نهایی را بگیرد. البته نه به هر قیمتی، تصمیم لازم در مورد لژیونرهایی که تمایلی به همراهی تیم ملی ندارند یا مشکلی دارند، گرفته می شود.

پاکدل در پاسخ به این سوال که در صورت خواست سرمربی برای حضور لژیونرها مخالفتی از طرف باشگاه های آنها وجود ندارد؟ بیان کرد: همه لیگ ها در زمان این مسابقات تعطیل هستند و جز روزهای IHF است در نتیجه باشگاه ها نمی توانند، مخالفت کنند و کسی توجیهی ندارد. در مسابقات انتخابی المپیک شرایط متفات بود، باشگاه چند نفر از لژیونرها اجازه ندادند و آقای نوروزی نژاد هم مشکل اقامت داشت. آقای حبیبی تمام این جوانب را در چند روز آینده در نظر و تصمیم لازم را می گیرد.

او در مورد اینکه از طرف لژیونرها بحثی در مورد عدم تمایل برای همراهی تیم ملی مطرح شده یا خیر، گفت: هنوز جمع بندی و گزارشی به من داده نشده اما اگر چنین چیزی باشد فدراسیون هم اقدامات قانونی لازم را انجام می دهد.

رئیس فدراسیون با بیان اینکه برای اردوی برون مرزی در حال بررسی گزینه ها هستیم، افزود: با کشورهایی مثل کرواسی و لهستان ارتباط برقرار کردیم و درخواست اردو دادیم اما متاسفانه همزمان با تاریخ مد نظر ما این کشورها در تورنمنت های دیگری حضور دارند. در حال پیگیری هستیم تا کشوری را هماهنگ و تیم را اعزام کنیم.

کسب ورودی جهانی کار سختی است

او در مورد شانس ایران برای کسب سهمیه مسابقات جهانی بیان کرد: کار خیلی سختی است. بحرین قهرمان و کره جنوبی نایب قهرمان آسیا در این مسابقات حضور دارند. علاوه بر این قطر که در انتخابی المپیک سوم شد برای اعاده حیثیت و جبران مافات به این مسابقات می آید تا امتیاز جهانی را به دست بیاورد. کویت هم میزبان است و قطعا با این میزبانی به دنبال حضور در  جمع قدرت های آسیا است. به طور کلی هشت کشور رقابت سخت و فشرده ای خواهند داشت در نتیجه کار بسیار سختی داریم اما تمام تلاشمان را می کنیم تا با وضعیت و امکان خوبی در مسابقات حضور پیدا کنیم.

پاکدل در مورد نتایج سپاهان اصفهان و زاگرس اسلام آباد در جام باشگاه های آسیا گفت: نتایح خوب نبود. تیم زاگرس با شرایط و وضعیت خوبی به مسابقات اعزام نشد و خود را تقویت نکرده بود. از سپاهان هم انتظار بیشتری داشتیم. این تیم قرار بود چند بازیکن کمکی هم بگیرد. جدا از سربازانشان نفرات دیگری هم بودند که توانایی کمک به سپاهان را داشتند. اگر این تیم چند بازیکن را تقویت کرده بود به جمع چهار تیم برتر وارد می شد چون شکست هایش با اختلاف یک یا دو گل بود. با توجه به اینکه سپاهان به معنای واقعی کلمه باشگاه است اگر در این قضیه دقت عمل بیشتری داشت و چند بازیکن می گرفت، نتایج بهتری به دست می آورد.

رئیس فدراسیون هندبال در این مورد بیان کرد: مشکل سربازی آقای رحیمی، دروزاه بان تیم ملی حل شده بود. باشگاه باید این موضوع را دنبال می کرد، ما هم پیگیری کردیم و ارتش به من گفت مشکلی برای اعزام این بازیکن سرباز وجود ندارد. علاوه بر این تربیت بدنی نیروی زمینی هم شفاهی این موضوع را به من اعلام کرد. علاوه بر این حتی اگر مشکلی هم وجود داشته، بازیکنان هم سطح زیادی با آقای رحیمی داشتیم که در تیم ملی بودند و می توانستند به سپاهان کمک کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha