قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۹۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کارخانه: باشگاه ها برای داورزنی مثل بچه سرراهی هستند/ لیگ والیبال تا پایان سال تمام نمی شود

سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه گفت: مدیریت داورزنی بسیار خوب است، اما همیشه باشگاه ها برای او مثل بچه سرراهی هستند.

کارخانه: باشگاه ها برای داورزنی مثل بچه سرراهی هستند/ لیگ والیبال تا پایان سال تمام نمی شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مصطفی کارخانه در گفت وگو با ، درمورد شرایط تیم والیبال شهرداری ارومیه در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور اظهار داشت: من به عنوان سرمربی در هر شرایطی باید بگویم وضعیت خوب است. در برخی مسابقات با بدشانسی روبرو بودیم. فرهاد قائمی در جریان تمرینات دچار مصدومیت شد تا کار برای ما سخت تر شود. پای او در تمرین بعد از زدن اسپک دچار پیچ خوردگی شد و حالا در گچ است.

وی با اشاره به تعطیلی 50 روزه لیگ برتر از هفته آینده، ادامه داد: این موضوع اصلاً برای باشگاه ها خوب نیست. دو هفته از مسابقات ما به تعویق افتاده است و حالا بازهم می خواهند لیگ را تعطیل کنند. با این شرایط چگونه من می توانم تیم را آماده نگه دارم؟ این در حالی است که چند بازیکن ما هم در اختیار تیم ملی خواهند بود.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه با بیان اینکه بدون شک اولویت همه موفقیت تیم ملی است، گفت: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که باشگاه ها هم دلسرد نشوند و انگیزه کافی داشته باشند. با تصمیماتی که گرفته شده کار برای باشگاه ها سخت می شود. آقایان مصدومیت فرهاد قائمی را بهانه کرده اند؛ سوال من اینجاست که اگر بازیکنی در اردوی تیم ملی مصدوم شود تکلیف چیست؟ ما علی شفیعی و فرهاد قائمی را هم در دوره قبلی با مصدومیت از تیم ملی تحویل گرفتیم. 

کارخانه افزود: ای کاش از قبل تصمیم گیری می شد یا اینکه حداقل با باشگاه ها مشورت می کردند. همه باید در مسیر موفقیت تیم ملی حرکت کنیم، اما در این مسیر نباید باشگاه ها فراموش شوند. بدون شک تعطیلی لیگ به باشگاه ها ضربه خواهد زد و اتفاق خوبی برای باشگاه ها نیست. اگر لیگ برگزار نشود چه زمانی مسابقات تمام خواهد شد؟ فراموش نکنیم که در سال آینده رقابت های لیگ جهانی و المپیک را هم داریم. با این شرایط تکلیف لیگ برتر چه می شود؟ چرا آقایان خود رای هستند و به این موضوعات فکر نمی کنند؟

وی با اشاره به اینکه لژیونرها تنها 10 روز پیش از مسابقات رسمی می توانند به تیم ملی ملحق شوند، عنوان کرد: باشگاه های اروپایی بسیار به لیگ های داخلی خود اهمیت می دهند و به همین دلیل تنها 10 روز قبل از مسابقات بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار می دهند. بالا رفتن پرچم کشور برای همه مهم است و می دانم که اگر این اتفاق رخ دهد به سود همه خواهد بود، اما نباید باشگاه ها فراموش و دلسرد شوند. ای کاش فدراسیون ایران بیشتر به باشگاه ها احترام می گذاشت. 

سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه اظهار داشت: احتمالاً بعد از رقابت های انتخابی المپیک باید در هر هفته 3 مسابقه برگزار کنیم که این امر فاجعه است. با این شرایط امکان ندارد لیگ برتر تا آخر سال تمام شود. باشگاه ها در بلاتکلیفی هستند. فراموش نکنیم که وقتی یک بازیکن مصدوم می شود اول از همه باشگاه ها ضربه می خورند. فدراسیون باید به روند کاری باشگاه ها احترام بگذارد، چراکه اغلب سرمربیان حاضر در لیگ برتر تجربه ملی دارند.

کارخانه ادامه داد: بی توجهی به باشگاه ها دلسردی ایجاد می کند. اگر تیم ملی خوب می خواهیم باید باشگاه ها را تقویت کنیم، چراکه بازیکنان در باشگاه ها تمرین می کنند. داورزنی از نظر مدیریتی خیلی خوب است، اما من توقع بیشتری از وی دارم. داورزنی به باشگاه ها کم توجهی می کند. مثلاً به نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا یا جهان بازیکنان ملی را نمی دهند. این شرایط هر سال در دوران داورزنی رخ داده است؛ باشگاه ها برای فدراسیونِ داورزنی همچون بچه سرراهی هستند. برای اتخاذ تصمیم های مهم باید جلسات کارشناسی برگزار و تعامل شود، چراکه با خردجمعی می توانیم به همه چیز برسیم.

انتهای پیام/ک

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha