قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۹۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک مسئول:

مرکبات گیلان در حال برداشت است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون ده درصد محصول در پنجمین استان تولیدکننده مرکبات برداشت شده است.    

مرکبات گیلان در حال برداشت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی درجانی با اشاره به اینکه گیلان ۲۶ هزار نفر باغدار مرکبات دارد، گفت: در حال حاضر مرکبات گیلان در حال برداشت است.

وی افزود: بالغ بر ۱۱ هزار ۱۴۰هکتار از سطح اراضی استان به باغات مرکبات اختصاص دارد و شهرستان های رودسر، لنگرود و املش از شهرستان های قطب تولیدکننده مرکبات گیلان هستند.

درجانی ادامه داد: پیش بینی می شود، امسال ۱۷۵ هزار تن مرکبات در گیلان برداشت شود و تاکنون ده درصد از مرکبات استان برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه مرکبات گیلان از کیفیت مطلوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مرکبات استان علاوه بر اینکه در بازارهای محلی و استانی به استانهای همجوار نیز فرستاده می شود.

درجانی با بیان اینکه مرکبات گیلان برای تامین ذخیره میوه شب عید نیز انبار می شود، افزود: ۹۰درصد مرکبات گیلان پرتقال و مابقی نارنگی، گریپ فروت، لیمو و... است.

وی با بیان اینکه پایان آذرماه زمان نهایی برداشت مرکبات در گیلان است، تصریح کرد: میزان افزایش یا کاهش مرکبات گیلان پس از برداشت نهایی اعلام می شود.     

درجانی با اشاره به اینکه گیلان پنجمین استان تولیدکننده مرکبات است، خاطرنشان کرد: فراوری مرکبات می تواند ارزش افزوده بیشتری را نصیب بهره برداران این محصول کند و هم اکنون در رودسر دو واحد فراوری وجود دارد.

انتهای پیام 

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha