قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صباغیان: نباید همه اعتراض ها را دشمنی دشمنان دانست

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی مردم گفت: نباید همه اعتراض ها را دشمنی دشمنان بدانیم. مردم در تنگدستی زندگی می کنند.

صباغیان: نباید همه اعتراض ها را دشمنی دشمنان دانست

محمدرضا صباغیان در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تاکید بر این که نباید همه اعتراض ها را دشمنی دشمنان بدانیم، اظهار کرد: باید سهم بی تدبیری ها را در نظر بگیریم، اگر این نگاه را به اعتراض ها داشته باشیم که کار دشمنان است به دنبال حل مشکلات نخواهیم رفت و سختی ها زیر تخریب ها و دشمنی با دشمنان مدفون خواهد شد. همه می دانیم که مردم در تنگ دستی زندگی می کنند.

صباغیان با تاکید بر اهمیت دریافت آمار از وضعیت اجتماعی شهروندان، گفت: امروز باید بدانیم آمار دقیق بیکاران، تعداد افراد زیر خط فقر، واحدهای تولیدی تعطیل و طلاق و نزاع های خانواده چقدر است. این آمار، پشت پرده معیشت و زندگی مردم را بهتر خواهد گفت. نباید سرسری رد شویم و بگوییم اوضاع آرام شده است.

وی ادامه داد: دولت گفت که چیزی گران نمی شود. آیا اجناس در حال گران شدن نیستند؟ مردم از گران شدن بنزین ناراحت نبودند. مردم براساس تجربیات گذشته نگران گران شدن خانه، اجاره خانه، سرویس دانش آموزان، کرایه ماشین و هزینه خودرو بودند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی با روایت زندگی یک شخص خطاب به نمایندگان تاکید کرد: آیا می دانید که یک مربی مهدکودک یک ماه کلاس می رود فقط 600 هزار تومان پول می گیرد و 530 هزار تومان بیمه پرداخت می کند و 70 هزار تومان باقی می ماند 70 هزار تومان به همراه دو فرزند! آیا می دانید آنقدر نظارت ضعیف است که شرکت ها و واحدهای تولیدی کارگر ایرانی را اخراج کرده و برای این که بیمه ندهند کارگر افغان استخدام می کنند؟ در همین راه آهن جمهوری اسلامی کارگری بعد از 19 سال کار و در حالی که تنها شش ماه تا بازنشستگی او زمان باقی مانده بود اخراج شد.

صباغیان افزود: مجلس شورای اسلامی باید مقتدرانه ورود کند و به جای آنکه مشاهده گر تصمیمات شورای عالی اقتصاد و پاسخگوی تبعات آن در بین مردم باشد به صحنه بیاید و مشکلات مردم را رفع کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha