قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۸۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| بانک کشاورزی: محدودیت پرداخت وام ازدواج در فهرج نداریم

مدیرشعب بانک کشاورزی استان کرمان گفت: در شهرستان فهرج که منطقه محروم بوده محدودیت را برداشته ایم و دستور داده ایم که پرداخت ها را انجام دهند و زوج های جوان می توانند براساس اولویت ثبت نام در سامانه برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی فهرج مراجعه کنند.

فارس من| بانک کشاورزی: محدودیت پرداخت وام ازدواج در فهرج نداریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از کرمان، ازدواج سنت پسندیده ای است که بزرگان، نیاکان، پیامبران و دین اسلام به آن بسیار تاکید کرده اند از گذشته تا به حال روند این سنت پسندیده سخت و سخت تر شده است و در بگو مگوهای روزانه با جوان هایی که ازدواج نکرده اند، وقتی بحث تاهل مطرح می شود بی درنگ می گویند هزینه ها سرسام آور و مشکلات اقتصادی و بیکاری سطح  بالای توقعات طرف مقابل دلایل اصلی آنها است.

سن ازدواج در کشور ما روز به روز بالا تر هم می رود و در دهه اخیر روند رو به رشد در آن کاملا مشهود است،  در دهه 50 سن ازدواج 25 سال بوده است که این آمار در دهه های اخیر برای جوانان به 28 و برای دختران به 24 سال افزایش پیدا کرده است البته آمار پژوهش های مجلس نیز سنی بیشتر از این را نشان می دهد که برای پسران تقریبا 30 و دختران هم 28 است، این آمار هر چه که باشد از بالا بودن نامتعارف سن ازدواج خبر می دهند که می تواند از جنبه های مختلف باعث بروز مشکلات جدی در جامعه شود.

از همین رو برای جلوگیری از این مشکلاتی که با ازدواج نکردن و یا دیر ازدواج کردن جوانان به وجود می آورد راه حل های متفاوتی از سوی دولت های مختلف دیده شده است، مثلا وام ازدواج، سیاست های تشویق خانواده ها به ازدواج ساده، یا اینکه از طرف نهادهای حمایتی کمک هزینه خرید جهاز برای دختران و ...

اما این طرح ها در خودشان مشکلات عدیده ای داشته اند، مهم ترین مشکل این بخش مشکل وام ازدواج برای زوجین بوده و بحث تضامین بانکی و اینکه بانک ها نسبت به واریز دیر اقدام می کنند که در گذشته حتی مشاهده شده که شش ماه هم طول کشیده و این بحث در مناطق محروم و شهرهای کوچک تر بیشتر نمایان می شود.

برای پیگیری سوژه ثبت شده توسط مردم در سامانه «فارس من» با عنوان «عدم پرداخت وام ازدواج توسط بانک کشاورزی فهرج» با مسئولان این شهرستان و استان تماس گرفت که پاسخ را در ادامه می خوانید.

بانک کشاورزی به همشهریان فهرجی تسهیلات خواهد داد

امیر باقری زاده فرماندار فهرج در کرمان با بیان اینکه این مشکل خاص شهرستان فهرج نبوده است، گفت: با پیگیری های انجام شده، ان شاء الله این مشکل از نیمه اول آذر ماه حل خواهد شد.

فرماندار فهرج با بیان اینکه همه پرداختی های این بانک به مشکل برخورده و خاص وام ازدواج نیست، گفت: این مشکل در اولویت بررسی های ما است و با روابط عمومی بانک کشاورزی درباره این مشکل رایزنی کرده ام و به زودی این مشکل برطرف خواهد شد و مانند گذشته بانک کشاورزی به همشهریان فهرجی تسهیلات خواهد داد.

در زمینه پرداختی های وام ازدواج هیچ مشکلی نداریم

بعد از توضیحات فرماندار فهرج به سراغ مدیرعامل بانک کشاورزی استان کرمان رفت تا دلیل این مشکل را از زبان وی پیگیری کند.

الله داد محمدی مفرد مدیرعامل بانک کشاورزی استان کرمان گفت: ما در زمینه پرداختی های وام ازدواج هیچ مشکلی نداریم.

وی همچنین درباره محدودیت های پرداختی تسهیلات بانک کشاورزی گفت: تسهیلات قرض الحسنه بر اساس منابع قرض الحسنه است از آنجایی که پرداختی های ما زیاد بوده به ما گفته اند که بر اساس منابع و مصارف پرداخت کنید.

مدیرشعب بانک کشاورزی استان کرمان خاطرنشان کرد: ما در شهرستان فهرج که منطقه محروم بوده این محدودیت را برداشته ایم و دستور داده ایم که پرداخت ها را انجام دهند و زوج های جوان می توانند براساس اولویت ثبت نام در سامانه برای دریافت تسهیلات به بانک کشاورزی فهرج مراجعه کنند.

انتهای پیام/3388/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha