قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۸۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راهکاری برای جا ماندگان از کمک معیشتی دولت

همزمان با واریز سومین مرحله کمک معیشتی دولت به حساب ۲۰ میلیون نفر دیگر، واریز کمک معیشتی دولت برای (۱۸ میلیون خانوار) تکمیل شد، اما در این میان بسیاری از بازنشستگان، کارمندان، کارگران از واریز نشدن سبد معیشتی گله مند هستند چرا که میزان درآمد این افراد به حدی نیست که مشمول دریافت این کمک از سوی دولت نشوند.

راهکاری برای جا ماندگان از کمک معیشتی دولت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری میزان: همزمان با افزایش نرخ بنزین در اواخر آبان ماه، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد ابه التفاوت رقم افزایش نرخ بنزین را به حساب ۶۰ میلیون نفر از افراد جامعه (معادل ۱۸ میلیون خانوار) واریز می کند.

مبلغ این کمک معیشتی دولت به ازای خانوار های تک نفره ۵۵ هزار تومان، خانوار ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار ۴نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار های ۵نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.

با سومین مرحله واریز کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار پرونده واریز این بسته برای ۶۰ میلیون نفر بسته شد که در این میان تعداد بسیاری از خانوار ها هنوز این بسته را دریافت نکرده اند.

در این میان بسیاری از بازنشستگان، کارمندان، کارگران از واریز نشدن سبد معیشتی گله مند هستند چرا که میزان درآمد این افراد به حدی نیست که مشمول دریافت این کمک از سوی دولت نشوند.

براین اساس وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد: به اطلاع هموطنان عزیز می رساند که کلیه سرپرست خانوار ها که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده اند لیکن خود را واجد شرایط می دانند می توانند از ساعت ۸ صبح یکشنبه سوم آذرماه درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند.

گفتنی است، در این صورت ظرف ۲۴ ساعت برای آن ها کد رهگیری ارسال می شود.

با توجه به اطلاعیه وزارت رفاه حال این سامانه از دسترس سرپرستان خانوار خارج است و امکان وارد کردن کد ملی و دریافت کد رهگیری برای افراد جامانده از سبد معیشتی وجود ندارد و یا به تعبیری شلوغی این سیستم باعث عدم امکان دسترسی سرپرستان خانوار برای پیگیری کمک معیشتی دولت شده است.

حال باید منتظر ماند و دید تکلیف جاماندگان از دریافت کمک معیشتی چه خواهد شد و چه زمانی این سامانه امکان ثبت کد ملی سرپرستان خانوار را برای پیگیری دریافت کمک معیشتی خواهد داشت؟

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha