قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۸۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شعبانیان: سرمربی خارجی والیبال بانوان باید در سطح ولاسکو باشد

شعبانیان: سرمربی خارجی والیبال بانوان باید در سطح ولاسکو باشد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، میترا شعبانیان، سرمربی تیم والیبال بانوان پیکان به وضعیت تیم خود پیش از آغاز لیگ برتر اشاره و بیان کرد: در فصل جدید بیشتر بازیکنانمان از رده های سنی جوانان و امید هستند. تمرینات مستمری داریم و شرایط بازیکنان خوب است، از عملکرد آنها راضی هستم اما فقط تجربه بازی کمی دارند و باید ببینم در مسابقات چکار می کنیم.

به بازیکن سازی افتخار می کنم

او در پاسخ به این سوال که با توجه به جوانگرایی تیم دنبال قهرمانی هستید؟ گفت: هیچ وقت نمی گویم که دنبال قهرمانی نیستیم اما امسال با ترکیب جدیدی در لیگ حضور داریم؛ ۶ نفر از بازیکنانمان به سایپا رفتند و بقیه هم در تیم های دیگر پخش شدند اما افتخار می کنم که جز باشگاه و مربیان بازیکنان ساز هستیم. بازیکنانمان در پیکان رشد می کنند و به تیم های دیگر و حتی تیم ملی می روند که این خیلی خوب است. امسال هم همین شرایط را داریم، چند بازیکن تیم نوجوانان را که استعدادیابی کرده بودم به تیم پیکان آوردم که اولین یا دومین حضور در لیگ برتر را تجربه می کنند و برایشان رشد خوبی است.   

 شعبانیان به تیم های حاضر در لیگ اشاره و بیان کرد: خوشبختانه بازیکنان در تیم هایی مثل اکسون، باریج اسانس، ذوب آهن، پیکان و سایپا پخش شدند و تعداد تیم های خوب بیشتر شده است در نتیجه می توان شاهد بازی های نزدیک و قشنگ تری بود.

به مربیان داخلی توجه کنید

 سرمربی تیم بانوان پیکان خواستار توجه به برنامه های استعدادیابی بازیکنان، مربیان و  رشد رده های پایه شد و گفت: با توجه به اینکه رئیس فدراسیون مشخص شده است امیدوارم برنامه های استعداد یابی و توجه به بخش بانوان مخصوصا در رده های پایه از سر گرفته شود. علاوه بر این به همان شکل بین مربیان کشور هم استعدادیابی انجام شود. باید مربیانی را که با علاقه و عشق کار می کنند و توانایی کمک به تیم ملی را دارند در سطح کشور شناسایی و به اردوهای تیم ملی وارد کرد تا تجربه کسب و به والیبال بانوان کمک کنند.  

مربی خارجی تیم بانوان باید در سطح ولاسکو باشد

او در مورد اینکه تیم ملی دی ۱۳۹۸ مسابقات انتخابی المپیک را پیش رو دارد اما وضعیت اردوها و سرمربی آن مشخص نیست، بیان کرد: اگر قرار بر اعزام است باید زودتر از این تمرینات بازیکنان شروع می شد. از برنامه فدراسیون خبر ندارم اما امیدوارم تصمیمی بگیرند که به والیبال بانوان کمک کند.  

شعبانیان در واکنش به اینکه برخی از مسئولان فدراسیون از عملکرد تیم ملی در قهرمانی آسیا راضی نبودند و گویا به همین دلیل در اعزام به انتخابی المپیک تردید دارند، گفت: به نظرم با توجه به بازی های تدارکاتی و اردوهای طولانی مدت، رسیدگی به تیم ملی کم نبود. شاید لیگ پویایی نداشتیم اما تیم ملی مشکلی نداشت به همین دلیل انتظار رشد بیشتری داشتم اما شاهد آن رشد نبودم.  

سرمربی تیم بانوان پیکان در پاسخ به این سوال که تیم ملی به مربی خارجی نیاز دارد؟ بیان کرد: اگر قرار است مربی خارجی انتخاب کنند باید خیلی قدر و در سطح خولیو ولاسکو (سرمربی سابق تیم ملی مردان) باشد در غیر این صورت مربیان داخلی خوب هستند.  

هفته اول لیگ برتر والیبال بانوان، دوشنبه ، ۳ آذر برگزار می شود.

برنامه هفته نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

دوشنبه ، ۳ آذر
ذوب آهن اصفهان - پیکان تهران
باریج اسانس کاشان - سایپا تهران
اطلس تهران - افق قم
اکسون تهران - فارس

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha