قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان:

سمنان میزبان طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» شد

سمنان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، گفت: طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» در سه شهر سمنان، قزوین و کاشان با هدف ترویج سلامت عمومی اجرا می شود.

سمنان میزبان طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جعفر جندقی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه سمنان میزبان طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» شد، تأکید کرد: این طرح ملی قرار است ابتدا در شهرهای سمنان، قزوین و کاشان به صورت آزمونه اجرا شود.

وی افزود: طی برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت»  در شهر سمنان در مرکزهای  بهداشت شهری و روستایی شهید مطلبی، فامیلی و خیرآباد اجرا خواهد شد.

اجرای طرح تا بهمن ماه ۹۸

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان، ضمن بیان اینکه برای اجرای طرح از هر خانه یک نفر به عنوان سفیر سلامت انتخاب می شود، تأکید کرد: در این طرح محوریت با آگاه سازی خانواده برای ارتقای بهداشت خانوار محسوب می شود.

جندقی توضیح داد: در این طرح یک فرد از اعضای خانواده که بیش از هشت کلاس سواد دارد انتخاب می شود و آموزش های لازم به سفیران سلامت در سه حوزه پیشگیری، درمان و توان بخشی به وسیله کتاب و جزوه و آموزش های حضوری و مجازی داده می شود سپس هر ۴۰ سفیر سلامت به یک رابط سلامت مرتبط می شود و تعدادی از دانشجویان پزشکی که دوره تئوری آموزشی خود را گذرانده اند با رابطان آموزشی ارتباط می گیرند.

وی ادامه داد: پس ازاین مراحل، هر فرد در هر خانواده از حداقل آگاهی درباره بهداشت سلامت خانواده برخوردار می شود و می تواند این اطلاعات را به خانواده خود نیز ارائه کند همچنین قرار است طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» از آذر تا بهمن ماه ۹۸ در سطح شهر سمنان اجرایی شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha