قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بهبودی بیش از 6500 کودک سرطانی در «محک»

تاکنون بیش از 6500 کودک سرطانی در مؤسسه محک تحت درمان قرار گرفته و بهبودیافته اند.

بهبودی بیش از 6500 کودک سرطانی در «محک»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مؤسسه محک در طول بیش از ربع قرن فعالیت خود تلاش کرده است تا دغدغه کودکان مبتلا به سرطان و خانواده های آنها در مسیر سخت و طولانی درمان، از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کند.

امروز بیش از 6500 کودک بهبودیافته محک، سرمایه بزرگ سلامتی را در دست دارند و برای ساختن آینده ای بهتر برای خود و سرزمین شان در تلاش هستند.

«آیدین یاری» یکی از کودکان بهبود یافته محک است که 12 سال از قطع درمان اش می گذرد و با تصویر اینکه مدال طلای رشته بوکس را به گردن دارد و روی سکوی قهرمانی ایستاده، ساعت ها ورزش می کند.

آیدین وقتی 7 سال داشت مبتلا به یکی از انواع سرطان خون شد و مسیر سخت مبارزه با سرطان برای آیدین بیش از 4 سال طول کشید.

*محک هزینه رفع عوارض جانبی درمان را هم برایم تأمین کرد

«آیدین یاری» کودک بهبودیافته محک درباره عوارض جانبی درمان سرطان، گفت: بعد از درمان بیماری زندگی راحتی نداشتم و دچار افسردگی شدم و نمی توانستم از خانه بیرون بیام؛ چراکه به دلیل از دست دادن دندان هایم که عوارض جانبی درمان سرطان بود، اعتماد به نفس ایجاد ارتباط با دیگران را نداشتم و اصلا نمی خواستم در جمع های فامیل و دوستان حضور داشته باشم.

وی اضافه کرد: محک با پرداخت هزینه ایمپلنت دندان هایم باز هم از من و خانواده ام حمایت کرد تا بتوانم به زندگی اجتماعی برگردم. این اتفاق باعث شد تا با انگیزه درس بخوانم و کار کنم. حالا که دانشگاه قبول شدم می خواهم موفق باشم تا بتوانم حمایت هایی که از من شده است را برای دیگر کودکان مبتلا به سرطان سرزمینم جبران کنم.

*مدال طلای جهان را به دوستان کوچکم در محک تقدیم می کنم

آیدین با اشاره به اینکه تا کنون چند مدال استانی و کشوری رشته موی تای را کسب کرده است،ابراز داشت: الان چند سالی است که در رشته ورزشی موی تای فعالیت می کنم و این رشته به تازگی به المپیک راه یافته است. من آرزو دارد مدال طلای این رشته را کسب و آن را به دوستان کوچکم در محک تقدیم کنم.

هم اکنون بیش از 19 هزار کودک مبتلا به سرطان سراسر کشورمان با حمایت های محک که حاصل یاری نیکوکاران است، در حال درمان هستند. در این مسیر تلاش می کنیم تا به پشتوانه اعتماد همراهان دغدغه بودن و نبودن را برایشان تبدیل به دغدغه ساختن زندگی بهتر در آینده کنیم.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha