قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار قزوین:

ممنوع الخروج بودن افراد ضامن وام گیرندگان غیر قانونی است

قزوین استاندار قزوین گفت: بانک ها حق ندارند خارج از قوانین مصوب و بخشنامه ها در مورد ضامنان عمل کنند و بر اساس بخشنامه بانک مرکزی نباید ضامن ممنوع الخروج شود.

ممنوع الخروج بودن افراد ضامن وام گیرندگان غیر قانونی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پنجاه و ششمین جلسه شورای گفتگو با حضور استاندار، معاون اقتصادی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دادستان و مدیران دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی عصر شنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور در این جلسه با تشکر از حضور مردم قزوین در راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور و میثاق با ولایت اظهارداشت: از حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز تشکر می کنیم که نشان دادند صدایشان دعوت به وحدت و انسجام است و ما هم باید پیشقراول وحدت باشیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: دشمن همواره از روزنه اختلافات ورود می کند و هرگاه اختلافی بین نخبگان و احزاب و سلیقه های مختلف دیده شده بلافاصله ورود کرده و توطئه ای را پی ریزی کرده است.

جمالی پور گفت: از مقام معظم رهبری سپاسگزاریم که بیانات ایشان آبی بر روی آتش دشمنان بود اما باید مراقب باشیم کشورداری با توهین و افترا و فحش نمی شود.

اعتراض و انتقاد حق مردم است

وی اضافه کرد: هیچ مشکلی با اعتراض و انتقاد مردم نداریم اما با تخریب و آتش زدن که سرمایه های مردم است مخالفیم و برخورد می کنیم تا آرامش کشور بر هم نریزد.

استاندار قزوین اظهارداشت: مردم بدانند رئیس جمهور آبرو و اعتبار خود را به میدان آورده و داشته های دولت همین است لذا مراقب باشیم فضایی ایجاد نکنیم که آیندگان در مورد ما بد قضاوت کنند.

جمالی پور اضافه کرد: امروز همه ما تکلیف جدی داریم در رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کمک کنیم تا تنش امنیتی و آسیب های اجتماعی کم شود.

وی افزود: نامگذاری شعارهای سال در محور اقتصادی و تولید بیانگر اهمیت موضوع معیشت و اشتغال و تولید است لذا در استان قزوین هیچ مدیری نباید به تولید بی اهمیت باشد ولازم است همه با جدیت وارد کار شوند.

استاندار قزوین بیان کرد: امروز در جبهه جنگی که دشمن رقم زده فرماندهان واقعی همین تولیدکنندگان هستند البته شاید چند نفر هم فرصت طلبی کرده و سوء استفاده کنند اما نباید آن را به همه گسترش دهیم.

وی اظهارداشت: تولیدکنندگان انسان های عاشقی هستند که به جای واسطه گری و دلالی و سود بانکی مانند یک افسر جنگ اقتصادی وارد کار شده اند لذا ما حق نداریم رفتار نامطلوبی با آنها داشته باشیم.

استاندار قزوین یادآورشد: متاسفانه برخی مدیران فکر می کنند همه کاره هستند و تولید کنندگان را پشت دراتاق خود نگه می دارند در حالی که همه ما وظیفه داریم خدمتگزار تولیدکننده و صادرکننده باشیم و برای تسهیل در امور همت کنیم.

از ادارات سرزده بازدید خواهم کرد

جمالی پور از بازدید سرزده از ادارات هم خبرداد و گفت:از این پس به صورت سرزده به ادارات خواهم رفت و از مردم در خصوص نحوه خدمت رسانی سوال خواهم کرد و هر اداره که نارآضی داشته باشد مدیرش توبیخ می شود زیرا همه وظیفه داریم رضایت مردم را جلب کنیم و قرار نیست با تولید کننده و ارباب رجوع هر رفتاری داشته باشیم.

استاندار قزوین اضافه کرد: باید به مطالبات مردم پاسخ دهیم، سرمایه گذار را جذب کنیم، قوانین برای رفاه مردم است و ما حق نداریم آن را به نفع خود یا حتی سازمان تفسیر کنیم و مهمترین رسالت ما مدیران تسهیل گری و تکریم ارباب رجوع و تفسیر قانون به نفع مردم است.

وی اظهارداشت: وقتی یک استعلام دولتی ۲۲۰ روز زمان می برد یعنی یک جای کار ایراد دارد و باید آن را اصلاح کنیم و این حوادث نیز به ما درس می دهد تا تلاش خود را بیشتر کنیم زیرا قرار نیست به دلیل مدیریت غلط ما، دولت و رئیس جمهور زیر سوال برود و گاهی همین رفتار غلط نوعی خیانت در کار است.
 
استاندار قزوین خطاب به مدیران گفت: به دولت وفادار باشید، به مردم خدمت کنید، همه شما مدیرانی صالح هستید اما ثابت کنید در فرآیند کار دنبال حل مشکلات مردم هستید و نباید کاری با دستور استاندار حل شود، خودتان کار مردم را راه بیندازید.

وی اظهارداشت: اعتبار رای مردم را زیر سوال نبرید، امروز نیازمند کار جهادی هستیم و تنها در ساعت اداری کار کردن کارگشا نیست و لازم است حضورتان را بیشتر کنید، دغدغه مند باشید، با مدیریت منطقی از منابع درست استفاده کنید و بهره وری را بالا ببرید و کاری کنید مردم از شما راضی باشند.

استاندار قزوین در خصوص مصوبات جلسه گذشته شورای گفتگو هم گفت: بانک ها حق ندارند خارج از قوانین مصوب و بخشنامه ها در مورد ضامنان عمل کنند و بر اساس بخشنامه بانک مرکزی نباید ضامن ممنوع الخروج شود.

وی اضافه کرد: همین که ضامنی وثیقه گذاشته اند کافی است و کسی حق ندارد آنها را ممنوع الخروج کند و به ادارات ثبت اعلام شود هیچ بانکی حق ندارد دنبال ممنوع الخروجی ضامن باشد.

استاندار قزوین گفت: برای تسهیل در آزمایش استاندارد محصولات نفتی لازم است با کمک اتاق بازرگانی و استانداری یک کارشناس هزینه اش داده شود تا با تشکیل کارگروه استانی کارها تسهیل شود.

وی بیان کرد: نامه ای به معاون رئیس جمهور داده شود و موضوع تعلیق عوارض ۱۰ درصدی استفاده از ناوگان خارجی تا اصلاح بعدی مورد توجه قرار گیرد.  

جمالی پور یادآورشد: چون ناوگان ایرانی در تعلیق است به منظور جلوگیری از بحران در ترانزیت کالا برای اصلاح امور و تعلیق عوارض اقدام شود و در این میان باید از رفتار سلیقه ای خودداری شود و همه دستگاهها مصوبات و دستورالعمل ها را رعایت کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha