قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تورم خوراکی ها در آبان چقدر شد؟ + جدول

بررسی گزارش مرکز آمار نشان می دهد، در آبان ماه خوراکی ها و آشامیدنی ها شاهد تورم ۵۸ درصدی بوده اند.

تورم خوراکی ها در آبان چقدر شد؟ + جدول

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: مرکز آمار ایران گزراشی از شاخص های تورم نقطه ای، سالیانه و ماهانه در آبان ماه منتشر کرد. بر این اساس نرخ تورم نقطه ای آبان ماه ١٣٩٨ در مقایسه با ماه قبل ١,٣ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه ای گروه های عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالا های غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ٢٨,٨ و ٢٦.٢ درصد بوده و نرخ تورم نقطه ای هر دو گروه عمده در مقایسه با ماه قبل کاهش داشته است.

نرخ تورم ماهانه آبان ١٣٩٨ به ١,٦ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ۰.۱ واحد درصد کاهش داشته است. تورم ماهانه برای گروه های عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» و «کالا های غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ١.٤ درصد و ١.٧ درصد بوده است.

تغییرات قیمت ها در آبان ماه

در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه «سبزیجات» (گوجه ­فرنگی، پیاز، فلفل دلمه ­ای) و گروه «لبنیات و تخم مرغ» (تخم مرغ ماشینی) می باشد. در گروه عمده «کالا های غیر خوراکی و خدمات» گروه «حمل ونقل شخصی» (بنزین، انواع اتومبیل سواری) بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

هم چنین گروه «سبزیجات» (کرفس و کاهو)، گروه «میوه و خشکبار» (پرتقال، لیموشیرین و پسته)، گروه «گوشت قرمز، سفید و فرآورده آنها» (گوشت گوسفند و گوشت گاو) و گروه «ادویه و خوراکی های طبقه بندی نشده در جای دیگر» (رب گوجه فرنگی) نسبت به ماه قبل، کاهش قیمت داشته است. در گروه عمده «کالا های غیر خوراکی و خدمات» گروه «تفریح و فرهنگ» (تجهیزات رایانه ای، تلویزیون خارجی و تولید داخل و دستگاه تلفن همراه) نسبت به ماه قبل، کاهش قیمت داشته است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha