قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

دادگستری آذربایجان شرقی مسائل زیست محیطی را با حساسیت رصد می کند

تبریز- رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی اعلام کرد: این مجموعه در راستای تحقق حقوق عامه نسبت به مسایل زیست محیطی حساس است و هر گونه اتفاق در این حوزه را به دقت رصد می کند.

دادگستری آذربایجان شرقی مسائل زیست محیطی را با حساسیت رصد می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، موسی خلیل اللهی افزود: مجموعه دادگستری آذربایجان شرقی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم این نهاد در راستای صیانت از حقوق عامه با دقت و جدیت ویژه ای مسایل محیط زیست را رصد می کند و در صورت مشاهده هر گونه آلایندگی از سوی واحدهای تولیدی و صنعتی وارد موضوع شده و تلاش می کند تا مسایل در اسرع وقت رفع شود.

وی اظهار داشت: بر همین اساس طی سال های اخیر موضوع آلایندگی نیروگاه حرارتی تبریز و بناب  و کارخانه کاوه سودای مراغه، پالایشگاه و پتروشیمی تبریز مورد رصد و کنترل قرار گرفته و موازین قانونی زیست محیطی به این واحدها اعلام و تا حدودی مسئولان این واحدها برای رفع آلایندگی وارد عمل شده اند.

خلیل اللهی اضافه کرد: در حالیکه طی سال های گذشته سوخت مازوت نیروگاه های تبریز و بناب موجب افزایش میزان آلایندگی ها در استان شده بود، با ورود دستگاه قضایی به موضوع و پیگیری موارد آلایندگی، این واحدها ملزم به تعبیه فیلترهای کاهش آلایندگی و نیز جایگزینی سوخت گاز به جای مازوت شدند که بر اثر این اقدمات طی سال گذشته و ماه های اخیر روزهای پاک هوای شهرهای تبریز و شهرستان های همجوار به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

وی با بیان اینکه دادگستری استان جلسات مختلفی با واحدها آلاینده به طور مرتب برگزار می کند، یادآوری کرد: بر همین اساس اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گزارش های ماهانه ای تنظیم و به مجموعه دادگستری استان ارایه می کند.

خلیل اللهی درباره آخرین وضعیت آلایندگی پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی تبریز، گفت: آلایندگی این دو واحد صنعتی هنوز به نقطه صفر نرسیده است اما با اقداماتی که طی ماه های اخیر از سوی این ۲ واحد به انجام رسیده تا  حد زیادی میزان آلایندگی رو به کاهش گذاشته است.

وی اظهار داشت: دادگستری آذربایجان شرقی به عنوان متولی حفظ و صیانت از حقوق عامه به تلاش های شبانه روزی و جدیت تمام مسایل زیست محیطی استان را پیگیری می کند.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با دانشگاه ها و نهادها و مراکز علمی و تحقیقاتی درخواست کرد تا  اگر اطلاعات و گزارشاتی از وضعیت محیط زیستی و مخاطرات این حوزه دارند به این مجموعه منعکس کنند.

خلیل اللهی گفت: در این زمینه اگر گزارشاتی مبنی بر عدم همکاری ادارات و سازمان های مختلف وجود داشته باشد، دادگستری آمادگی دارد تا در سریع ترین زمان ممکن به آنها رسیدگی  و نتایج آن را  اطلاع رسانی کند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha