قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله یزدی:

نگرانی از وضعیت ظاهری قم جدی است/ پرهیز از درگیری و اختلاف

قم - رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه برخی مسئولان دلسوز قم نیستند، گفت: نگرانی از وضعیت ظاهری قم جدی و به جاست و جامعه مدرسین نیز همیشه نسبت به وضعیت قم دغدغه داشته است.

نگرانی از وضعیت ظاهری قم جدی است/ پرهیز از درگیری و اختلاف

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله محمد یزدی در دیدار با آیت الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی فقیه در استان قم که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، با بیان اینکه در بیشتر جلسات هفتگی جامعه مدرسین موضوع وضعیت قم درحال پیگیری است، اظهار کرد: قم با داشتن جمکران، حرم مطهر، طلاب، مهمانان خارجی و حوزه های علمیه امتیازهای متفاوتی نسبت به دیگر شهرها دارد به همین علت از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه کار مجموعه های مختلف در قم باید در شأن این شهر باشد، اضافه کرد: با وجود توصیه هایی که تاکنون به مجموعه ها و افراد مختلف داشته ایم اما همچنان برخی نسبت به وضعیت قم بی توجه هستند هر چند در این میان برخی مجموعه ها نیز نسبت به گذشته فعال تر شده اند به عنوان نمونه نیروی انتظامی امروز فعال تر از گذشته شده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نگرانی از وضعیت ظاهری قم یک نگرانی جدی و به جاست و جامعه مدرسین نیز همیشه نسبت به وضعیت قم دغدغه داشته است به همین علت در دیدار با مسئولان مختلف حساسیت شهر قم را به افراد گوش زد شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان استانی باید تابع قرارگاه ۱۹ دی باشد، گفت: بیشتر مردم قم، افراد متدین و مؤمنی هستند اما نیاز است اقدامات لازم برای رفع آسیب ها و ناهنجاری ها به همت مسئولان و با مشارکت مردم مؤمن انجام شود.

آیت الله یزدی با اشاره به رخ دادهای اخیر در کشور گفت: در حد امکان باید از درگیری ها و اختلاف ها جلوگیری شود تا کمتر صدمه ای به امنیت و آرامش مردم وارد شود.

وی با اشاره به اینکه برخی مسئولان دلسوز قم نیستند، گفت: هر چند با اقدامات سلبی کاری پیش نمی رود اما رها کردن وضعیت موجود نیز درست نیست؛ اگر حضور مراجع تقلید، جامعه مدرسین و حوزه های علمیه نبود اقدامات گسترده تری برای ضربه زدن به فرهنگ دینی در قم انجام می شد.

تقویت حجاب و عفاف در قم نیازمند مشارکت همگان است

امام جمعه قم نیز در این دیدار تقویت فرهنگ حجاب و عفاف را نیازمند مشارکت همگان به ویژه علمای دینی دانست و گفت: با وجود تلاش مخالفان قم، ما تلاش کرده ایم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

آیت الله سید محمد سعیدی با اشاره به تشکیل قرارگاه ۱۹ دی در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم قم اظهار کرد: ایشان نسبت به وضعیت قم ابراز نگرانی کرده و خطاب به بزرگان و جوانان قم فرمودند که نباید اجازه دهیم قم از وضع انقلابی و دینی خود خارج شود.

وی اضافه کرد: به دنبال فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراه جمعی از مسئولان استانی نشستی را برگزار و قرارگاه ۱۹ دی را تشکیل داده و تا به امروز ۲۶ نشست در این قرارگاه برگزار کرده ایم.

امام جمعه قم با تأکید بر اینکه قرارگاه ۱۹ دی با حضور نمایندگان دستگاه ها، نهادها و مجموعه های مردمی کار خود را دنبال کرده است، تصریح کرد: در پایان کار قرارگاه به محضر علما و مراجع تقلید رفته تا بتوانیم از ظرفیت همگان برای پرداختن به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برخی نمی خواهند قم حرم اهل بیت(ع) باشد، تصریح کرد: با وجود تلاش مخالفان قم، ما تلاش کرده ایم تا این شهر را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha