قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۷۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر انجمن بیماران اوتیسم استان:

انسجام کار گروهی برای درمان بیماران اوتیسم در خراسان شمالی کم رنگ است

دبیر انجمن بیماران اوتیسم خراسان شمالی گفت: متاسفانه انسجام کاملی برای انجام کار گروهی به منظور درمان بیماران اوتیسم در این استان وجود ندارد.

انسجام کار گروهی برای درمان بیماران اوتیسم در خراسان شمالی کم رنگ است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مینا راه چمنی ، با اشاره به اینکه درمان بیمار اوتیسم نیازمند یک تیم شامل گفتاردرمان، کاردرمان، متخصص مغز و اعصاب کودک و نوجوان، روان پزشک کودک و نوجوان، بازی درمان گر، روانشناس در حوزه اوتیسم و مددکار است، افزود: باید این تیم وجود داشته باشد تا زمانیکه گفتار درمان احساس کرد که بیمار به یک کاردرمان نیاز دارد وی را نزد کاردرمان ارجاع دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه این گروه در این استان به صورت منسجم وجود ندارد و همبن امر روند درمان را کند می کند.

راه چمنی با بیان اینکه در سال گذشته اوتیسم به عنوان بیمار خاص معرفی شد، اظهارکرد: بیماران اوتیسم جزء بیماران خاص محسوب می شوند اما متاسفانه هیچ پوشش بیمه ای برای آن ها وجود ندارد این درحالی است که خدمات ارائه شده به این بیماران بسیار هزینه بر و سنگین است.

این مسئول در ادامه به آگاه سازی افراد در حوزه های مختلف نسبت به بیماری اوتیسم اشاره و تاکید کرد: در سطح جامعه به خصوص در سطح مدارس و مهدهای کودک نیازمند آگاه سازی نسبت به اختلالات اوتیسم در کودکان هستیم.

وی با بیان اینکه دوره طلایی شروع درمان بیماری اوتیسم در کودکان دو تا پنج سالگی است، گفت: آگاه سازی های انجام شده سبب می شود تا یک مربی مهد کودک و یا معلم راحت تر اختلال اوتیسم را در یک کودک شناسایی کند و به مختصص ارجاع دهد تا آن کودک هرچه سریع در روند درمان قرار گیرد.

دبیر انجمن بیماران اوتیسم خراسان شمالی خاطرنشان کرد: آموزش های به هنگام موجب می شود تا دوره طلایی درمان یک بیمار اوتیسم از دست نرود.

وی تصریح کرد: همکاری برای برگزاری دوره های آگاه سازی و ورود این انجمن به بخش های مختلف همچون مدارس، مهدهای کودک و ... در این استان نیازمند سرعت بیشتری است.

اننهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha