قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دولت و مجلس حمایت از اقشار ضعیف را به اما و اگر و شاید مرتبط نکنند

نماینده خرم آباد در مجلس گفت: نمی توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را به اما و اگر و شاید مرتبط کرد و به همین دلیل قوای مجریه و مقننه باید تلاش کنند تا تنگناهای موجود بین مردم را از بین ببرند.

دولت و مجلس حمایت از اقشار ضعیف را به اما و اگر و شاید مرتبط نکنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد بیرانوندی، نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ، درباره لزوم حمایت دولت و مجلس از طبقه ضعیف جامعه بعد از گرانی اخیر بنزین گفت: تنگناهای موجود کشور و شرایط خاص ایجاد شده در طول سال های اخیر باعث شده که یارانه ای که دولت در انتهای هر ماه برای قشر ضعیف جامعه پرداخت می کند، دیگر اثری نداشته باشد.

وی افزود: این یارانه در طول سال های اخیر با توجه به افزایش تورم و گرانی بالا نرفته است و قاعده آن بود که دولت در این زمینه گام هایی بردارد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس تصریح کرد: دولت و مجلس در همراهی با یکدیگر به دنبال ساماندهی پرداخت یارانه بین مردم بودند و بنا داشتند ضمن حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه از آنان پشتیبانی کنند تا برای حداقل های زندگی شان دغدغه نداشته باشند.

بیرانوندی گفت: باید با کنترل تورم، رشد لازم در پرداخت یارانه به مردم را شاهد باشیم.

وی افزود: من به هیچ وجه با توزیع سبد کالا بین مردم به دلیل وجود رانت ایجادشده موافق نیستم، اما با مستمری اقشار ضعیف جامعه و دهک های مستضعف بسیار موافقم.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس اظهار داشت: مجلس، دولت را مکلف کرده بود که یارانه ثروتمندان را حذف کند و بر همین اساس اقداماتی هم انجام شد اما به صورت کامل اجرایی نشده است و به همین دلیل گلایه هایی وجود دارد.

بیرانوندی تصریح کرد: برخی کارشناسان می گویند که باید مانع از فرارهای مالیاتی شده و درآمدهای حاصل از آن را بین دهک های پایین جامعه توزیع کنیم، اما من معتقدم نباید روغن ریخته را نذر امامزاده کرد و باید طوری قانون را نوشت که دولت مکلف به اجرای آن شود.

وی خاطرنشان کرد: نمی توان حمایت از اقشار ضعیف جامعه را به اما و اگر و شاید مرتبط کرد و به همین دلیل قوای مجریه و مقننه باید تلاش کنند تا تنگناهای موجود بین مردم را از بین ببرند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس اظهار داشت: دولت و مجلس باید در بودجه سال آینده از هر محلی که می توانند حمایت از اقشار ضعیف و مستضعف جامعه را در اولویت قرار دهند و مردم کاری به این ندارند که این پشتیبانی از کدام محل صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha