قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کره شمالی: از آمریکا چیزی جز حس خیانت عاید ما نشده / خشم و عصبانیت ملت ما به اوج خود رسیده / دلیلی برای ادامه خویشتنداری نیست

نماینده کره شمالی در سازمان ملل تاکید کرد، از زمانی که رهبران آمریکا و کره شمالی متعهد به برقراری روابط جدید شدند، چیزی جز "حس خیانت" عاید پیونگ یانگ نشده است.

کره شمالی: از آمریکا چیزی جز حس خیانت عاید ما نشده / خشم و عصبانیت ملت ما به اوج خود رسیده / دلیلی برای ادامه خویشتنداری نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نماینده کره شمالی در سازمان ملل تاکید کرد، از زمانی که رهبران آمریکا و کره شمالی متعهد به برقراری روابط جدید شدند، چیزی جز "حس خیانت" عاید پیونگ یانگ نشده است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل در گزارشی درباره ارزیابی اش از روابط کره شمالی و آمریکا گفت: خشم و عصبانیت ملت ما به اوج خود رسیده و دیگر اجازه ادامه وضعیت نابرابر کنونی را نخواهیم داد.

در ادامه این گزارش آمده است: از آنجایی که آمریکا در انجام اقدامات متقابل مقابل توقف برخی اقدامات کره شمالی _که دولت واشنگتن نسبت به آنها نگران بود_ ناکام بوده است، دیگر دلیلی برای خویشتن داری بیشتر وجود ندارد. راه چاره دیگری برای ما نگذاشته اند.

نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل در ادامه گزارش خود افزود: کاملا طبیعی است که به منظور مقابله با تهدیدات رو به رشد که امنیت و رشد ما را به خطر می اندازد، ظرفیت ها و توانایی هایمان را تقویت کنیم.

از زمان ناکامی نشست ماه فوریه میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در هانوی، دیپلماسی تحت رهبری واشنگتن برای خلاصی از تسلیحات اتمی پیونگ یانگ عمدتا به بن بست رسیده است.

کیم جونگ اون از واشنگتن خواسته تا اقدامات جدید و قابل قبولی برای از سرگیری مذاکرات اتمی تا پایان سال جاری میلادی انجام دهد و پیونگ یانگ فشارهای خود را بر آمریکا برای ارائه امتیازات بیشتر افزایش داده است.

کره شمالی از آمریکا می خواهد تا تحریم های بین المللی بر پیونگ یانگ را رفع کند و تا قبل از آنکه زرادخانه هسته ای خود را به طور کامل کنار بگذارد، تضمین های امنیتی به آن ارائه کند. اما آمریکا اعلام کرده تا زمانی که کره شمالی اقدامات جدی در راستای خلع تسلیحات اتمی انجام ندهد، این تحریم ها همچنان ادامه خواهند داشت.

کره شمالی آزمایشات موشک های اتمی و بالستیک قاره پیمای خود را به حالت تعلیق درآورده و بقایای اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ کره میان سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی را به واشنگتن بازگردانده است.

نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل در این گزارش گفت: ترامپ به خاطر بازگرداندن بقایای اجساد سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ کره به واشنگتن، به خودش به عنوان یک "قهرمان" می بالد اما در عوض ما هیچ چیز به دست نیاورده ایم.

در ادامه این گزارش آمده است: در حال حاضر آمریکا با سوء استفاده از صبوری و شکیبایی ما سخت مشغول خریدن زمان برای پیشبرد برنامه سیاسی داخلی خود است. در گذشت زمان، آمریکا به شدت و بدون آنکه به پیامدهایش بیندیشد به تحریم ها با هدف پایمال کردن حق ما در رشد و توسعه و همچنین به تهدیدات نظامی علیه امنیت ما با هدف پیشبرد سیاست خصمانه اش علیه کره شمالی تکیه می کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha