قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جواب نمونه برداری از جمعه بازار جویبار منفی بوده است/تامین نیاز گوشتی استان توسط کشتارگاه ها

مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه از طیور جمعه بازار جویبار نمونه برداری شده و جواب منفی بوده است، گفت: نیاز بازار باید تامین شود و ما موافق جمع شدن این بازار در بخش عرصه طیور نیستیم.

جواب نمونه برداری از جمعه بازار جویبار منفی بوده است/تامین نیاز گوشتی استان توسط کشتارگاه ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، رضوانی مدیرکل دامپزشکی استان مازندران با حضور در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از غرفه خبرگزاری فارس مازندران بازدید کرد و با خبرنگاران این رسانه به گفت وگو نشست.

*بیماری در استان مازندران وجود ندارد

رضوانی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر وجود بیماری دام و طیور با بیان اینکه در استان گفت: با همت رسانه ها و تذکراتی به موقعی که داده می شود مشکلی در استان مازندران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اگر رعایت نکنیم ممکن است درگیر بیماری شویم و بیماری بیاید طبیعتا در قیمت تاثیرگذار است، افزود: در حال حاضر مشکلی نداریم اما اگر بیماری اتفاق بیفتد قطعا استان دام و طیور قرنطینه می شود که این مسئله می تواند در قیمت ها تاثیرگذار باشد، پس بهره بردار باید رعایت کند و اطلاع داشته باشد، ما هم اطلاع رسانی به اندازه کرده ایم و ادامه هم خواهیم داد و در حال حاضر مشکلی نداریم.

*تامین نیاز گوشتی استان

مدیرکل دامپزشکی مازندران در پاسخ به تغییر روند قیمت ها و تاثیر آن بر قیمت گوشت، بیان کرد: دامپزشکی مسؤولیت بهداشتی را بر عهده دارد در بحث کم و زیاد بودن و یا قیمت، ما دخالتی نمی کنیم و این امر مربوط به پشتیبانی، صنعت و معدن، جهاد است، در مازندران روزانه 800 تا 900 تن طیور کشتار صورت می شود که نیاز استان 200 تن است و که بیش از 4 برابر کشتار می شود.

رضوانی در ارتباط با سوال فارس که آیا امکان دارد که کشتار اتفاق بیفتد و برای افزایش قیمت عرضه صورت نگیرد، بیان کرد: فکر نمی کنم که خیلی جایگاه داشته باشد که بگویم امروز کشتار می کنند و عرضه نمی کنند که قیمت بالا برود، مرغ روز، گرم و نیاز بازار برای تنظیم بازار عرضه می شود، البته هر کشتارگاهی شاید با نهادها و ادارات قراردادی داشته باشد و باید پوشش دهد، برای خود ذخیره می کند و ماهانه و یا هفتگی می فرستند و این ربطی ندارد که بگوییم استان را تامین نکند.

*نمی توانم در مورد تغییرات و نوسانات اخیر و احتمال احتکار اظهارنظر کنم

وی افزود: مازندران به صورت عادی 200 تن و در روزهای عید و حضور مسافر 350 تن مرغ نیاز دارد، تامین نیاز آن اتفاق می افتد و ما مشکلی نداریم این تغییرات و نوسانات اخیر که باعث این شود که احتکار اتفاق بیفتد و به بازار عرضه نشود را بنده نمی دانم و نمی توانم در این مورد اظهارنظر کنم در این مورد تعزیرات، پشتیبانی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بازرگانی بیشتر و راحت تر می توانند ورود کنند و ما هم به عنوان ناظران بهداشتی می توانیم با آنها همکاری کنیم.

مدیرکل دامپزشکی استان مازندران در ادامه در ارتباط با بحث پرندگان مهاجر خاطرنشان کرد: در مورد پرندگان مهاجر به محیط زیست استان اطلاع دادیم که اگر پرنده مهاجری مشکلی دارد به ما اطلاع دهند تا پایش را انجام دهیم ما پایش کردیم و رصد هم می کنیم محیط زیست استان هم با ما هماهنگی می کند اگر تلفات و یا بیماری باشد به ما اطلاع می دهند و ما کنترل می کنیم.

* جمعه بازار جویبار مشکلی ندارد

رضوانی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر چگونگی وضعیت جمعه بازار جویبار که یک بازار روز دارای قدمت و حتی از سراسر کشور مشتری دارد و محل عرصه طیور خانگی و محلی است، بیان کرد: نیاز بازار باید تامین شود و ما موافق جمع کردن آن نیستیم، باید در بازارها مراکزی تعبیه شود که تحت کنترل دامپزشکی طیور زنده و خانگی هم عرضه شود، اعلام کردیم که جا مشخص شود، حتما ماموران ما حضور می یابند و جمعه بازار جویبار هم تحت کنترل است در این بازار نمونه برداری صورت گرفت، جواب منفی بوده و جمعه بازار جویبار مشکلی ندارد.

انتهای پیام/86041/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha