قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان به صورت پایلوت در استان مرکزی

مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: با مشارکت و تعامل با معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، قانون تسهیل ازدواج جوانان در استان به عنوان پایلوت اجرایی می شود.

اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان به صورت پایلوت در استان مرکزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  عابد حقدادی در اراک با بیان اینکه ۳۰درصد جمعیت استان را  جوانان تشکیل می دهند، اظهار کرد: شهرستان آشتیان و سپس تفرش کمترین نصاب جمعیت جوان و اراک با ۴۲درصد و ساوه با ۲۰درصد بیشترین جمعیت جوان به نسبت جمعیت آن شهر را دارند که جمعیت جوان استان بین ۷۹ تا ۸۰ درصد، شهری و مابقی در روستاها ساکن هستند و ۵۱ درصد مرد و ۴۹درصد جمعیت زن هستند.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به سمن های جوانان در سال گذشته گفت: سال گذشته ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات اشتغال زایی در راستای اجرایی کردن طرح های تایید شده سمن ها اختصاص یافت که در سال جاری نیز مقرر شده تفاهم نامه ای در این خصوص منعقد شود و از اعضای هیات اندیشه ورز انتظار می رود نسبت به افزایش مشارکت اجتماعی جوانان اقدامات ویژه را انجام دهند.
وی اظهار داشت: در حوزه ازدواج نیز فعالیت های اداره کل ورزش جوانان همگام با سیاست های وزارت متبوع است که در این خصوص برگزاری کلاس های آموزش های پیش و پس از ازدواج جوانان در حال انجام است.
حقدادی افزود: در حال حاضر مقرر شده  با مشارکت و تعامل با معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، قانون تسهیل ازدواج جوانان را در استان به عنوان پایلوت اجرایی کنیم و ارائه خدمات و امکانات ازدواج  جوانان با کیفیت بالا و نرخ پایین ارائه شود  که این اقدام توسط سمن های جوانان ساماندهی و اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر رویکرد وزارت ورزش و جوانان ارائه تسهیلات به طرح هایی است که توجیه فنی و اقتصادی دارد و اعتبارات مختص به طرح های استانی محدود می شود.
حقدادی با بیان اینکه تاکنون ۶ طرح ملی از سوی سمن های جوانان به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده گفت: یکی از طرح های ملی ارائه شده «طرح سرباز مهارت» است و همچنین در خصوص آموزش مهارت های زندگی، کارآفرینی و استارت آپ ها و گردشگری نیز با رویکرد توسعه اقتصادی مکاتباتی با جهاد دانشگاهی استان شده است که امید است بتوان، گام های موثری در حوزه اشتغال زایی جوانان برداشت.
انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha