قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

15 ایستگاه اتوبوس یزد مناسب سازی می‎شوند

رئیس سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری یزد از ساماندهی و مناسب سازی 15 دستگاه اتوبوس و ایستگاه های اتوبوس یزد ویژه معلولان خبر داد.

15 ایستگاه  اتوبوس یزد مناسب سازی می‎شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یزد، محمدرضا شفیعی با اشاره به تجهیز 15 دستگاه اتوبوس به رمپ دستی ویژه استفاده انواع معلولیت ها به ویژه جسمی و حرکتی یزد اظهار کرد: 14 دستگاه اتوبوس با هزینه حدود 70 میلیون تومان به رمپ دستی تجهیز و یکی از این اتوبوس ها برای اولین بار در یزد به رمپ برقی تجهیز شده است.

وی بابیان این که رمپ برقی مذکور تماماً با استفاده از نیروهای سازمان حمل ونقل بار و مسافر اختراع شده است، گفت: این رمپ با استفاده از پمپ باد فعالیت می کند و شاسی آن پایین می آید و فرد معلول به ویژه با ویلچر می تواند از آن به سهولت بالا برود.

این مسئول از آماده شدن هفت دستگاه اتوبوس برای جشنواره گردشگری معلولان خبر داد و تصریح کرد: تلاش می کنیم که مابقی اتوبوس ها در بازه زمانی برگزاری جشنواره آماده استفاده شوند.

وی بابیان این که اتوبوس هایی با شاسی های بلند قابلیت تجهیز به رمپ ندارند، گفت: علاوه بر مناسب سازی اتوبوس ها پیگیر ساماندهی و مناسب سازی ایستگاه های اتوبوس برای معلولان هستیم تا با ایجاد سایبان و پل مناسب بتوان رمپ اتوبوس ها را به راحتی به پل متصل و معلول با ویلچر از آن استفاده کند.

شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: طرح مناسب سازی پیاده روها تقریباً در تمام سطح شهر البته متناسب با وضعیت و قابلیت پیاده روها اجرا می شود.

انتهای پیام/90013

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha