قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شرایط و نحوه رانندگی در جاده های لغزنده

رئیس پلیس راه لرستان گفت: یکی ازموارد مهمی که رانندگان باید به آن توجه داشته باشند نحوه رانندگی در جاده های لغزنده است.

شرایط و نحوه رانندگی در جاده های لغزنده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از خرم آباد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس لرستان، مصطفی دالوند گفت: رانندگی در جاده های خشک و جاده های لغزنده باهم تفاوت دارد اما متاسفانه بیشتر رانندگان این تفاوت را نمی دانند و یا توجه نمی کنند.

وی افزود: در مواقعی که جاده ها لغزنده است راننده موظف است سرعت وسیله نقلیه خود را تا جایی که ممکن است کاهش داده و با حداقل سرعت حرکت کنند زیرا که هرچه سرعت بیشتر باشد کنترل وسیله نقلیه کاهش پیدا می کند و باید باسرعت مطمئن حرکت کنند که قبل از هرگونه حادثه خودروی خود را متوقف کنند.

  دالوند خاطرنشان کرد: موضوع دیگردی که خیلی اهمیت دارد رعایت فاصله طولی باوسیله نقلیه جلویی است که رانندگان باید در جاده های لغزنده برای جلوگیری از خطر لحاظ نمایند. 

رئیس پلیس راه لرستان در ادامه گفت:  برابر ماده 173 آیئن نامه راهور کلیه رانندگان وسایل نقلیه در جاده ها پشت سروسیله نقلیه دیگر حرکت می نمایند برای جلوگیری از تصادف باید فاصله مناسب و مطمئنی با وسایل نقلیه جلویی خود حفظ کنند که در جاده های لغزنده باتوجه به کاهش سطح استحکاک بین لاستیک و آسفالت و طولانی شدن مسافت توقف فاصله طولی باید حداق به 2 برابر افزایش یابد. 

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha