قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکسیناسیون بیش از 68 هزار راس دام سنگین علیه تب برفکی در کردستان

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کردستان از پایان عملیات واکسیناسیون فاز 2 تب برفکی گاو و گوساله در این استان خبر داد.

واکسیناسیون بیش از 68 هزار راس دام سنگین علیه تب برفکی در کردستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ناصر مخدوم در سنندج اظهار داشت: از اول آبان ماه سال جاری که واکسیناسیون فاز 2 علیه بیماری تب برفکی در دام سنگین همزمان در سراسر استان آغاز و تا 27 آبان ادامه داشت، اکیپ های عملیاتی با مراجعه به 723 واحد اپیدمیولوژیک، تعداد 68 هزار و 174 راس گاو و گوساله را در مقابل این بیماری خطرناک ایمن سازی کردند.

وی افزود: در این فاز از عملیات که با بهره گیری از 100 نفر واکسیناتور در قالب 42 اکیپ عملیاتی از 25 مرکز عمدتا غیر دولتی و با اولویت دامداری های صنعتی، نیمه صنعتی، مناطق پُرخطر شامل کانون های سال های قبل و شعاع آنها و همچنین روستاهای دارای جمعیت بالای دام سنگین و روستاهای دارای تردد زیاد دام، علی رغم پیش بینی تعهدات واکسیناسیون 58 هزار راس، توانسته با انجام 117 درصد از تعهدات پیش بینی شده را  بصورت کاملا رایگان و با استفاده از واکسن های با کیفیت واراداتی پنتا والان با موفقیت به پایان برساند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کردستان تصریح کرد: این اداره کل در راستای نظارت بر عملیات مایه کوبی یادشده با تشکیل 8 اکیپ، بر روند انجام صحیح واکسیناسیون براساس دستورالعمل های صادره نظارت می کرد.

انتهای پیام/2330/83

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha