قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرح کنترل و پاکسازی اراضی جنگلی در زنجان اجرا می شود

رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اجرای طرح کنترل و پاکسازی اراضی جنگلی در زنجان با رویکرد حمایت از درخت ارس اجرایی می شود.

طرح کنترل و پاکسازی اراضی جنگلی در زنجان اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی آرمیون امروز در زنجان اظهار کرد: اُرس به عنوان یکی از درختان جنگلی در سطح استان زنجان است.

رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه عملیات کنترل و پاکسازی این گیاه در جنگل های طارم از سال ۱۳۸۱ آغاز شد، بیان کرد: تا پایان سال گذشته در سطح 2 هزار و 374 هکتار عملیات پیشگیری و 2 هزار و 765 هکتار در اراضی جنگلی عملیات کنترل انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری نیز عملیات کنترل و پاکسازی در 701 هکتار انجام شده است، خاطر نشان کرد: این طرح ها در اراضی روستاهای «جمال آباد»، «زرشکی» و «ولوار» اجرایی شده است.

آرمیون با بیان اینکه طرح کنترل و پیشگیری از بیماری درخت ارس با توجه به شرایط طبیعی و قرارگیری در منطقه کوهستانی و صعب العبور واقع شده و اجرای آن بسیار سخت و دشوار است، بیان کرد: ارتفاع درختان اُرس گاهی تا 8 متر می رسد و یکی از گونه های در حال انقراض و نیازمند حمایت است.

 رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به نقش درخت ارس در طبیعت عنوان کرد: حفاظت و حمایت از گونه ارس امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. 

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح حمایتی از درخت ارس گفت: با اجرای این طرح گام موثری در حفاظت از عرصه های طبیعی، ممانعت از فرسایش، تقویت اکوسیستم، گونه های گیاهی موجود و حیات وحش به انجام می شود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق/20

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha