قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۶۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سونوگرافی های خصوصی تمایلی به انعقاد قرارداد با بیمه ندارند

مدیردرمان تامین اجتماعی همدان خواستار انعقاد قرارداد مجدد سونوگرافی های خصوصی با بیمه تامین اجتماعی شد.

سونوگرافی های خصوصی تمایلی به انعقاد قرارداد با بیمه ندارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا صفری در گفت وگو با در همدان با اشاره به مشکل کمبود رادیولوژیست در مدیریت درمان تامین اجتماعی استان و مجبور بودن بیماران به انجام سونوگرافی های آزاد با هزینه گزاف اظهار کرد: در حال حاضر رادیولوژیست بیمارستان غرضی به استان مرکزی رفته اما هماهنگ شده پنجشنبه و جمعه برگردد و سی تی اسکن ها را گزارش و ریپورت کند و کار سونوگرافی را هم انجام دهد.  

وی با بیان اینکه در بیمارستان آتیه وضعیت بخش سونوگرافی بهتر شده و سونوگرافی های بیماران بستری دیگر در بیرون از بیمارستان انجام نمی شود گفت: تنها موارد استثنایی از سونوگرافی ها به بیرون ارجاع شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان تاکید کرد: در حال حاضر سونوگرافی های بیماران بستری انجام می شود و در بخش سرپایی نیز اگر سیستم پکس راه اندازی شود و رادیولوژیست ها از راه دور خدمات ارائه دهند، دیگر بیماران مجبور به پرداخت هزینه برای انجام آن در بیرون از سیستم نخواهند بود و به صورت رایگان خود آن را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه امیدوارم مشکل رادیولوژیست حل شود گفت: طلب رادیولوژیست های بخش خصوصی را پرداخت کرده ایم و مشکلی در این خصوص نداریم.

صفری بیان کرد: با برگزاری جلساتی از طریق استانداری بدهی سونوگرافیست های خصوصی پرداخت شده شد اما دیگر آنها تمایلی در قرارداد با بیمه ندارند.

وی با اشاره به اینکه آنها تمایلی به برقراری ارتباط بیمه ای ندارند در صورتی که تمام طلب آنها را پرداخت کرده ایم افزود: تمایل سونوگرافیست ها بر دریافت نقدی هزینه از بیماران است بنابراین به سمت قرارداد با بیمه نمی روند.

مدیردرمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته به دنبال این بودیم اجباری در قبول دفترچه بیمه باشد اما  موضوع به بخش خصوصی برمی گردد و نمی توان با این روش پیش رفت گفت: سونوگرافیست های خصوصی باید داوطلبانه درخواست قرارداد با مراکز بیمه داشته باشند که متاسفانه تمایلی به این کار ندارند.

وی با بیان اینکه هم در بیمارستان آتیه و هم پلی کلینیک شهید شهبازی همدان بخش سونوگرافی دایر است اما به دنبال فعال کردن آنها برای بیمه شدگان سرپایی هستیم تا مجبور نشوند به بیرون از مجموعه بروند افزود: کمبود رادیولوژیست باعث شده سونوگرافی های سرپایی به راحتی انجام نشود که به دنبال حل مشکل هستیم.

صفری با بیان اینکه البته در حال حاضر اگر بیماران بستری را  برای انجام سونوگرافی و" ام آر آی" به بیرون از مجموعه یعنی سایر مراکز درمانی ببریم هزینه آنها را خود پرداخت می کنیم گفت: در این صورت تامین اجتماعی خود هزینه بیماران بستری را در دریافت خدمات سایر مراکز پرداخت می کند.

وی با تاکید به اینکه اگرچه بیمار برای دریافت این خدمات هزینه ای پرداخت نمی کند اما مایل هستیم خود خدمات را ارائه دهیم تا دچار سختی و مشکل نشود گفت: بیمارستان های تامین اجتماعی جنرال فعال هستند و تمام تخصص ها را یک جا ارائه می دهند بنابراین کمتر بیماری به سایر مراکز ارجاع می شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی همدان با بیان اینکه نگاه بنده ارائه خدمات به طور مساوی در همه شهرستان هاست تاکید کرد: در بیمارستان آتیه همدان هنوز چند بخش بازسازی نشده و حتی اخیرا اعتبار بازسازی اتاق عمل آن به مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است در حالی که سال گذشته کار اتاق عمل بیمارستان غرضی ملایر به اتمام رسیده و در حال حاضر نیز شاهد بهره برداری از آن هستیم.

وی از فعال شدن پنج اتاق " ال دی آر" بیمارستان غرضی ملایر خبر داد و افزود: بیمارستان آتیه هنوز اتاق "ال دی آر" زنان ندارد و در آینده باید راه اندازی شود .

صفری با اشاره به اینکه در حوزه تجهیزات نیز بیمارستان غرضی ملایر جلوتر از بیمارستان آتیه بوده است تاکید کرد: البته بیمارستان آتیه دستگاه "ام آر آی" دارد و بیمارستان غرضی ندارد اما البته هر دو بیمارستان سی تی اسکن دارند.

وی با بیان اینکه از لحاظ سطح بندی دستگاه "سی تی اسکن" به بیمارستان غرضی ملایر تعلق نمی گرفت اما با پیگیری صورت گرفته این مهم محقق شد گفت: در حال حاضر بیمارستان آتیه تنها چهار دستگاه  آمبولانس دارد که سه مورد از آن جدید است در حالی که بیمارستان غرضی دارای پنج آمبولانس جدید بوده و چون اعزام در این شهرستان بیشتر است تعداد این وسایل نقلیه را افزایش داده ایم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی همدان با بیان اینکه خیری به نام آقای جورابی یک نمازخانه، چهار اتاق همراه بیمار و یک سیستم اداری خوبی در  بیمارستان غرضی ملایر احداث کرده که ۲ هزار متر زیربنا دارد گفت: با تجهیز ساختمان اداری تا پایان سال بخش اداری  آنجا راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم در بیمارستان آتیه سیستم اداری و درمانگاه را از مجموعه خارج و بخش های جدید ایجاد کنیم افزود: اگر به این مهم برسیم بیمارستان طبق وضعیت اسمی دارای ۲۵۶ تخت خواهد شد.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha