قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۵۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش شدید دما و بارش برف در راه گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش دمای هوا، وزش باد، بارندگی و بارش برف در استان خبر داد.

کاهش شدید دما و بارش برف در راه گیلان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد دادرس دقایقی پیش در رشت با اشاره وضعیت آب وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر تقویت مجدد توده هوای سرد و بارشی از امشب و فعالیت تناوبی آن تا یکشنبه در منطقه است.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوای استان در روزهای آینده افزود: در ساعات آینده دمای هوا در اکثر مناطق استان به طور محسوس کاهش پیدا می کند و بارش برف، باران و وزش باد در اکثر مناطق بسیار شدید است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه بارش در ارتفاعات به صورت برف است، گفت: در ساعات آینده در بعضی از نقاط استان و به ویژه در نواحی ساحلی و مناطق کوهستانی سرعت وزش باد بسیار شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا مواج و طوفانی پیش بینی می شود، تصریح کرد: مردم استان با توجه به آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند.

دادرس با اشاره به اینکه احتمال اختلال در تردد خودروها در محورهای کوهستانی وجود دارد، بیان کرد: مردم از تردد و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند با توجه به پیش بینی بارش برف در ارتفاعات حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم را به همراه داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه پس از خروج سامانه بارشی برای نواحی کوهستانی یخبندان پیش بینی می شود، گفت: بخش های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش دهندگان ماهی و مرغداری ها با توجه به حوادث احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولین اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات به عمل آورند، بیان کرد: بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل ونقل، پلیس راه و راهور، فرمانداری ها و شهرداری ها اقدامات لازم را به عمل آورند.

دادرس بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: مسؤولین با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه های کارشناسی را صادر کنند.

انتهای پیام/84008

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha