قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۵۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با تاکید بر حمایت بیشتر از نظامیان روسیه؛

پوتین بار دیگر از نزدیکی ناتو به مرزهای روسیه ابراز نگرانی کرد

جهان دفتر مسکومسکو رئیس جمهوری روسیه امروز جمعه در نشست شورای امنیت روسیه که با هدف بررسی راهبرد نظامی این کشور در یک دهه آینده برگزار شد از نزدیکی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)…

پوتین بار دیگر از نزدیکی ناتو به مرزهای روسیه ابراز نگرانی کرد

به نقل ازکاخ کرملین، «ولادیمیر پوتین» پیش از بررسی دورنمای توسعه نیروهای مسلح این کشور و اجرای برنامه توسعه توانمندی دفاعی روسیه تا سال ۲۰۳۰ گفت: نزدیک شدن زیرساخت های ناتو به مرزهای روسیه و نیز تلاش برای نظامی کردن فضا به شدت نگران کننده است.

گفتنی است سه کشور حوزه بالتیک شامل استونی، لیتوانی و لتونی که مرز مشترک با روسیه دارند اوایل دهه نخست سال ۲۰۰۰ میلادی به عضویت ناتو در آمدند و بخشی از نیروها و تسلیحات ناتو در این کشورها مستقر شد تا ناتو عملا همسایه روسیه شود.

ناتو در این سه کشور و لهستان چهار گردان مستقر کرده است و در لهستان و رومانی نیز پایگاه های سامانه پدافند موشکی مستقر شده است.
این اقدامات و نیز برگزاری چند رزمایش در سال از سوی ناتو در مجاورت مرزهای روسیه، مقام های روسیه را نگران کرده و آنها بارها اعلام کرده اند که به این اقدامات پاسخ مناسب خواهند داد.
 

نظامیان روسیه در سوریه آب دیده شدند
پوتین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای نیروهای مسلح روسیه شرکت در عملیات ضدتروریستی در سوریه آزمون جدی بود و
پرسنل نیروی هوافضای روسیه، نیروی دریایی، نیروی عملیاتی ویژه، پلیس نظامی و سایر سازمان های نظامی روسیه از عهده وظایف محول شده به آنها در سوریه برآمدند و شجاعانه اقدام کردند.
پوتین تصریح کرد: نیروهای روسیه با تاکتیک خوب و مهارت عالی در سوریه اقدام کرد و اجازه خروج تروریست ها از سوریه و ورود به کشور ما (روسیه) را به آنها نداد.
وی ادامه داد: اقدامات جنگی گسترده در سوریه به پایان رسیده است اما تجربه نظامی کسب شده امروز در بنای ساختار نیروهای مسلح مورد نیاز است  این تجربه در جریان رزمایش ها و آزمایش های اعلام نشده سالانه نیروهای مسلح روسیه افزایش می یابد.
پوتین این را نیز گفت که کشورهای پیشرو تسلیحات تهاجمی خود را ارتقا میدهند و به اصطلاح کلوب هسته ای و موشکی در جهان راه افتاده است که هر روز بر تعداد اعضای آن افزوده می شود.

وی گفت: روسیه موفق شده است با اتکا به توان نیروهای خود در عرصه ساخت تسلیحات مدرن یک قدم از دیگر کشورها پیش بیفتد و این وضعیت باید در یک دهه آینده نیز ادامه داشته باشد و وضعیت زندگی نظامیان روسیه نیز بهتر از گذشته شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha