قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۵۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پوتین از بازماندگان دانشمندان کشته شده در حادثه اتمی شمال روسیه تقدیر کرد

جهان دفتر مسکومسکو – – رئیس جمهوری روسیه با دعوت از خانواده های دانشمندان کشته شده در حادثه هسته ای در شمال روسیه در جریان آزمایش موتور موشک جدید سری این کشور، ضمن تجلیل از آنان،…

پوتین از بازماندگان دانشمندان کشته شده در حادثه اتمی شمال روسیه تقدیر کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «ولادیمیر پوتین» در مراسمی در کاخ کرملین که خانواده های کارشناسان هسته ای کشته شده در جریان آزمایش سلاح جدید شرکت داشتند، گفت: از دست دادن نزدیک ترین افراد همواره دردناک و سخت است.
رئیس جمهوری روسیه گفت که کارکنان کشته شده ماموریت ویژه ای داشتند و تا آخر از روسیه دفاع کرده و با شایستگی دین خود را به کشورشان ادا کردند.
۱۷ مرداد ماه امسال در هنگام آزمایش موتور موشک در میدان نظامی نیروی دریایی روسیه در نونوکسا انفجاری رخ داد که طی آن پنج تن از کارکنان شرکت روس اتم کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.
بسیاری از رسانه ها در غرب با پوشش گسترده این حادثه، خبر از فاجعه اتمی دیگری همچون چرنوبیل در روسیه دادند چرا که گزارش شده بود برای لحظاتی ابرهای رادیواکتیویته در محل بوجود آمده است.
رئیس جمهوری روسیه در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد که افراد کشته شده کار بسیار حساس و با مسئولیت و مهمی را انجام می دادند و موضوع آزمایش پیشرفته ترین سلاح و فناوری ها مطرح است که در جهان نمونه مشابه ندارد.
وی افزود: این سلاح می تواند حق حاکمیت و امنیت روسیه را برای دهها سال آینده و صلح و آرامش برای کودکان ما تهیه کند و آنها به حق می توانند به پدران خود افتخار کنند.
برخی رسانه های غربی از جمله روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با استناد به اطلاعات تجسسی نوشتند که به احتمال زیاد در حومه شهر سورودوینسک روسیه موشک با موتور هسته ای بوروستنیک آزمایش شد که پوتین در ماه مارس گذشته از وجود این سلاح در روسیه خبر داده بود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha