قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۵۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| قوچان ظرفیت مناسبی برای راه اندازی بیمارستان تخصصی را دارد

فرماندار قوچان گفت: چشم اندازی برای ایجاد بیمارستان تخصصی در سطح این شهرستان تعریف شده که مذاکراتی نیز با سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام تا از پتانسیل های موجود شهرستان از جمله آب و هوا برای یک حوزه تخصصی درمانی استفاده کرد.

فارس من| قوچان ظرفیت مناسبی برای راه اندازی بیمارستان تخصصی را دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قوچان، مخاطبان این رسانه در سامانه «فارس من» سوژه ای را تحت عنوان «احداث و ایجاد بیمارستان جدید برای قوچان» به ثبت رسانده و درخواست پیگیری پیرامون این موضوع را داشتند.

فرماندار قوچان با یادآوری اینکه این شهرستان به دلیل همجواری با شهرستان های مختلف و نزدیکی به ترکمنستان یک قطب درمانی در سطح منطقه محسوب می شود، گفت: شرایط اقلیمی و آب وهوایی خوب موجب شده که مجموعه های درمانی مستقر در قوچان صرفاً خدمات دهنده به آمار جمعیتی شهرستان نباشند و به مراجعات دیگر از شهرهای مختلف نیز پاسخگویی کنند.

هادی رجایی نیا تأکید کرد: این گستره فعالیت نشان می دهد که مسؤولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد توجه ویژه تری نسبت به این شهرستان داشته باشند و اگر بنا است در حوزه مسائل درمانی و تجهیزات بیمارستانی نُرم برای قوچان تعریف شود اصلاً نباید به جمعیت شهرستان اکتفا شده و آن را ملاک قرار دهند.

وی با بیان اینکه سال های گذشته بحث ایجاد یک بیمارستان جدید در شهرستان مطرح و پیگیری های زیادی نیز صورت گرفت، افزود: به دلیل هزینه های سنگین ساخت برای یک بیمارستان جدید و اینکه دولت بنا داشت ابتدا پروژه های نیمه تمام را فقط تمام کند ورود به ساخت بیمارستان جدید در قوچان انجام نشد.

فرماندار قوچان با اشاره به اینکه بیمارستان موسی بن جعفر(ع) این شهرستان در زمان تأسیس یک بیمارستان ۹۸ تختخوابی بوده است، گفت: به مرور زمان که ضریب اشغال تخت بالا رفته و محدودیت هایی نیز برای ایجاد بیمارستان جدید وجود داشت تخت های این بیمارستان افزایش پیدا کرد و در حال حاضر به ۱۵۱ تخت فعال رسیده است.

وی ادامه داد: در کنار این بیمارستان نیز بیمارستان شهدا نیز تخت های فعال مناسبی دارد و بلوک زایمان بیمارستان موسی بن جعفر(ع) هم در حال تکمیل بوده که پس از راه اندازی سبب می شود تعداد تخت های بیمارستانی افزایش پیدا کند، پس اگر ساخت بیمارستان جدید به دلیل محدودیت های دولت انجام نشده، تعداد تخت ها افزایش پیداکرده است و امروز ضریب اشغال تخت در این بیمارستان به ۸۰ درصد می رسد.

رجایی نیا بابیان اینکه توسعه درمانگاه های عمومی بخش خصوصی نیز با توزیع در نقاط مختلف شهر به منظور دسترسی راحت مردم در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: چشم اندازی برای ایجاد بیمارستان تخصصی در سطح شهرستان تعریف شده که مذاکراتی نیز با سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه انجام شده تا از پتانسیل های شهرستان برای یک حوزه تخصصی درمانی استفاده کرد.

فرماندار قوچان یادآور شد: بیمارستان ارتش نیز یک پتانسیل مناسب برای خدمات درمانی در سطح شهر ایجاد کرده که با خرید یک زمین بنا به راه اندازی بیمارستانی جدید دارند که به طورقطع پس از راه اندازی، تعداد تخت های بیمارستانی شهرستان را افزایش می دهد.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۳

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha