قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه سخت دختران دوومیدانی تا المپیک ۲۰۲۰

نایب رئیس بانوان فدراسیون دو ومیدانی می گوید رکوردهای بانوان دو و میدانی کار تا ورودی المپیک ۲۰۲۰ فاصله زیادی دارد به گونه ای که شانس کسب سهمیه کم است.

راه سخت دختران دوومیدانی تا المپیک ۲۰۲۰

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پریسا بهزادی، نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی به برنامه فدراسیون برای حمایت از  بخش بانوان اشاره و بیان کرد: اردوی تیم ملی نوجوانان و جوانان از ۳۰ آبان به مدت یک هفته در یزد برگزار می شود و ملی پوشان برای قهرمانی آسیا در تیرماه ۹۹ آماده می شوند. ورزشکاران بزرگسال هم در استان ها کار می کنند. برای این رده مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور را پیش رو داریم که زمان برگزاری آن نیمه دوم دی است و نفرات برتر به قهرمانی داخل سالن آسیا در چین (اواخر بهمن) اعزام می شوند. علاوه بر این مسابقات قهرمانی کشور صحرانوردی را هم آذر ماه در هر سه رده برگزار می کنیم تا نفرات برتر آنها اوایل فروردین به قهرمانی آسیا اعزام شوند.

او در مورد شانس المپیکی شدن بانوان دوومیدانی گفت: شانس ضعیفی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ داریم چون دخترانمان خیلی از رکوردها دور هستند اما تلاش می کنند. در حال حاضر خانم فرزانه فصیحی در  صربستان کار می کند و امیدوام که رکورد خوبی را به دست بیاورد. کسب سهمیه سخت و دشوار است و باید منتظر بمانیم که آیا رکوردهای لازم به دست می آید یا خیر.

بهزادی در پاسخ به این سوال که آیا برای کسب سهمیه روی ورزشکار خاصی سرمایه گذاری می کنید؟ بیان کرد: مسابقات بیرون سالن را برگزار کردیم و الان بیشتر داخل سالن مانده است. در رده های نوجوانان و جوانان نفرات با پتانسیل شناسایی شدند و تا چند روز دیگر اردوهایشان آغاز می شود. در چند سال اخیر شاهد رکوردها و مقام های خوبی در رده نوجوانان و جوانان بودیم. سال پیش خانم ریحانه آرانی برای اولین بار مقام  قهرمانی آسیا در ماده چکش را به دست آورد. این افراد همه حمایت می شوند اما با ورودی المپیک فاصله دارند، به همین دلیل کسب سهمیه دشوار است. لازمه  کسب سهمیه حمایت بانوان از نظر سخت افزاری، امکانات و مربی حرفه ای است.

نایب رئیس بانوان فدراسیون دوومیدانی به لزوم به کارگیری مربی خارجی در بخش بانوان اشاره و تصریح کرد: در بخش بانوان به مربی حرفه ای خارجی در ماده پرتاب ها و دوها نیاز داریم تا دخترانمان را با علم روز آشنا و آنها را حمایت کنند. البته شرایط کشور کمی سخت شده اما باید دخترانمان را حمایت کنیم. فدراسیون هم در دوره سرپرستی است و با برگزاری مجمع حمایت ها بیشتر می شود. طبق تقویم مسابقات را پیش می بریم تا ببینیم شرایط به چه صورتی خواهد بود. 

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha