قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دیدبانی رسانه ای ضرورت امروز کشور

در این روزها تشکیل قرارگاه رسانه ای انقلاب اسلامی برای دیدبانی صادق و مستمر تحولات بازار و انعکاس دردها و چالش های عمومی با ارائه گزارش های میدانی و مطالبه گری بدون تعارف از مسؤولان و آرامش بخشیدن به مردم ضروری به نظر می رسد.

دیدبانی رسانه ای ضرورت امروز کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی در یادداشتی نوشت:

 افزایش نرخ بنزین در کشور که در روزهای اخیر به عنوان اصلی ترین مسئله کشور و عامل ناآرامی در برخی نقاط کشور گردید، پس از فرمایشات حکیمانه رهبری وارد مرحله جدیدی شد.

تاکید رهبری مبنی بر لزوم اجرای تصمیم سران قوا در این راستا با ملاحظه وضع معیشتی مردم و به خصوص حمایت از اقشار ضعیف و مراقبت و ممانعت از گرانی های بدون ضابطه و نظارت بر بازار می بایست فصل الخطاب همگان بوده و نعمت امنیت و نیز ولایت را پاس داشت.

در این راستا همچنین لازم است تا تفاوت میان معاندان و منافقان و تخریب کنندگان اموال عمومی و به اصطلاح «اشرار» از دغدغه مندان مشفق و مردم نگران و معترض، مجزا نگریسته شود و در شرایطی که خلأ آماده سازی افکار عمومی برای چنین طرح بزرگی محسوس بوده و درباره ضرورت این طرح و سازوکارهای چگونگی اجرای آن سؤالات بسیاری در اذهان مردم نقش بسته است از رسانه های انقلابی انتظار می رود تا بیش از هر زمانی نقش سازنده خویش را در تبیین و تشریح طرح هدفمندسازی یارانه ها، که واقعی شدن نرخ سوخت جزئی از آن است، به درستی ایفا نمایند.

در این راستا باید با بهره مندی از نظر کارشناسان و متخصصان مجرب به خسارات ناشی از عدم تحقق این تصمیم بزرگ در سالیان گذشته به خصوص در شیوع قاچاق بنزین پرداخت و رصد لحظه به لحظه فضای اجتماعی را با ارائه راهکارهای دقیق و بیان بایستگی های این طرح ملی گوشزد نمود.

واقعیت این است که میزان مصرف بنزین در ایران دو برابر میانگین جهانی است و در سال های اخیر بودجه یارانه انرژی در کشور ما سالانه ۲۵ میلیارد دلار بیش از کشور چین است و عجیب اینکه بنا بر مستندات در سال گذشته بیش از ۲۰ برابر بودجه عمرانی کشور از بیت المال به یارانه انرژی اختصاص یافته در حالی که بسیاری از صاحبان اصلی انقلاب یعنی مستضعفان و روستانشینان کمترین سهمی از این بودجه هنگفت، نداشته و ندارند.

در واقع التهاب روزهای اخیر در کشور بیش از آنکه ثمره تبعات گرانی بنزین باشد ناشی از تأثیر شوک تغییر ناگهانی قیمت و جو روانی حاصل از آن است، چرا که بهای گازوئیل به عنوان سوخت اصلی خودروهای حمل بار، همچنان همانند سابق و بدون تغییر است و صرفا ممکن است نرخ کرایه وانت بارها قدری بالا برود که آن هم با تمهیدات و تدابیر خاص در تخصیص سهمیه قابل جبران است.

در این روزها تشکیل قرارگاه رسانه ای انقلاب اسلامی برای دیدبانی صادق و مستمر تحولات بازار و انعکاس دردها و چالش های عمومی با ارائه گزارش های میدانی و مطالبه گری بدون تعارف از مسئولان و آرامش بخشیدن به مردم ضروری به نظر می رسد.

حمایت رهبری از تصمیم اخیر مسؤولان قوا و در واقع حمایت ایشان از تصمیم اخیر دولت می طلبد تا با پرهیز از حواشی، قدر این اعتماد را دانست و با عزمی همگانی و تلاشی مضاعف فرصت باقیمانده برای خدمت به مردم را شاکر بود.

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha