قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وجود ۱۶۱ کتابخانه با ۲۵۴ هزار جلد کتاب در مساجد لرستان

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد لرستان از وجود ۱۶۱ کتابخانه در مساجد استان خبر داد و گفت: از این تعداد کتابخانه، ۵۹ باب آن کتابخانه باز و ۱۰۲ باب آن مخزن دار است و در مجموع ۲۵۴ هزار و ۷۱۶ جلد کتاب در این کتابخانه ها موجود است.

وجود ۱۶۱ کتابخانه با ۲۵۴ هزار جلد کتاب در مساجد لرستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد ابدالی پور در جمع خبرنگاران، با گرامی داشت هفته کتاب و کتاب خوانی، اظهار کرد: در مساجد لرستان تعداد ۱۰۲ کتابخانه مخزن دار و ۵۹ کتابخانه باز فعال است.

وی تصریح کرد: از مجموع این تعداد کتابخانه مخزن دار مساجد لرستان تعداد ۵۸ کتابخانه شهری و ۴۳ کتابخانه روستایی است و تعداد ۱۳۶ کتابدار در ۱۰۱ کتابخانه مخزن دار مسجد استان مشغول فعالیت هستند.

ابدالی پور با بیان این که ۲۴۲ هزار و ۶۱۶ جلد کتاب در کتابخانه های مخزن دار لرستان موجود است، اضافه کرد: از مجموع کتابخانه های مخزن دار مساجد استان، تعداد سه کتابخانه درجه یک، ۲ کتابخانه درجه ۲، ۱۰ کتابخانه درجه سه و ۲۹ کتابخانه درجه چهار و ۵۷ کتابخانه درجه پنج هستند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد لرستان با بیان این که ۸۹۶۸ مترمربع مساحت در اختیار کتابخانه های مساجد استان است، افزود: بیش از ۱۵ هزار و ۲۱۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه های مساجد استان بهره مند هستند.

وی با اشاره به فعالیت تعداد ۵۹ کتابخانه باز در مساجد لرستان، بیان کرد: از مجموع کتابخانه های باز استان تعداد ۳۲ کتابخانه روستایی و ۲۷ کتابخانه شهری هستند و بیش از ۱۲ هزار و ۱۰۰ جلد کتاب در کتابخانه های باز استان موجود است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha