قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یمن یک پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون شد

جهان آسیای غربیتهران پدافند هوایی یمن یک فروند هواپیمایی جاسوسی بدون سرنشین متعلق به ائتلاف سعودی را در جنوب عربستان سرنگون کرد.

یمن یک پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش شبکه خبری المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز پنجشنبه اعلام کرد که این پهپاد در حال انجام عملیات خصمانه در مناطق مرزی، با «سلاحی مناسب» در منطقه الصوح رو به روی منطقه نجران هدف قرار گرفت و سرنگون شد.

وی روز گذشته اعلام کرده بود که پدافند هوایی یمن موفق شد یک فروند جنگنده «اف 15» وابسته به ائتلاف متجاوزان را در استان صعده در محور جیزان با موشک زمین به هوا از نوع «ثاقب» رهگیری و آن را مجبور به ترک منطقه کند.

نظامی ارشد یمنی همچنین گفت که نیروهای مسلح به تلاش برای حفاظت از حریم هوایی یمن ادامه خواهند داد.

یحیی سریع 24 اوت سال 2019 از دو سامانه پدافند هوایی به نام «فاطر1» و «ثاقب 1» نام برد و گفت که به زودی از سه سامانه جدید رونمایی خواهد شد.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha