قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله جوادی آملی: هدف دشمن ضربه به مراکز حساس کشور است

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: دشمن ضربه به مراکز حساس را در برنامه خود دارد و ما باید اتاق فکر دشمنان را شناسایی کرده و توطئه های آن ها را خنثی کنیم.

آیت الله جوادی  آملی: هدف دشمن ضربه به مراکز حساس کشور است

: آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قم و جمعی از ائمه جمعه شهرهای مختلف استان، طی سخنانی با تبریک ایام وحدت و همچنین سالروز ورود بانوی کرامت به قم، اظهار داشت: از خداوند متعال مسألت داریم این نظام را همان طور که تاکنون حفظ کرده، مستدام بدارد.

وی افزود: تلاش و کوشش آقایان در راستای حفظ چهره قم و حرم کریمه اهل بیت(س) خوب است و چه بهتر که این کار به دست علما و بزرگان انجام شود.

این مفسر قرآن کریم با بیان این که دشمن همواره و در همه حال به دنبال ضربه زدن به دین اسلام است و در این مسیر بت های بسیاری را نیز به وجود آورده و مکان های مقدس به ویژه خانه های خدا را هدف قرار می دهد، ادامه داد: دشمن ضربه به مراکز حساس را در برنامه خود دارد و ما باید اتاق فکر دشمنان را شناسایی کرده و توطئه های آن ها را خنثی کنیم.

ائمه جمعه باید خطرات و فتنه های دینی و اجتماعی را بشناسند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم امامت جمعه اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه باید واقعا امام باشند به این صورت که مسائل و مشکلات جامعه را قبل از مردم بدانند و مردم را نسبت به آن آگاه کرده و صحیح هدایت کنند.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: خاصیت امام این است که جلوتر از قوم حرکت کند و خطرات و فتنه های دینی و اجتماعی را بشناسد.

وی با تأکید بر این که امام نباید به سمت دنیا حرکت کند که این آبروبر است، اظهار داشت: حرکت امام باید به سمت تقوا باشد تا خوبان دنیا به او اقتدا کنند و هر چه به سمت تقوا حرکت صورت بگیرد، حسنه و خیر دنیا و آخرت نصیب انسان می شود.

این مرجع تقلید با بیان این که امام باید دین و دنیای مردم را مراقب بوده و نسبت به آن هشدارهای لازم را بدهد، افزود: امام باید با حشر و نشر عالمانه با اطرافیان خود، آگاهانه حرکت کند.

وی جایگاه نمازجمعه را عبادی سیاسی و بسیار حساس دانست و گفت: حفظ این جایگاه نیاز به اهتمام ویژه دارد و امام جمعه باید در حفظ این جایگاه کوشا باشد.

آیت الله جوادی آملی در پایان بیان داشت: امیدواریم خداوند به حق عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها و کریمه اهل بیت(س) کمک کند تا بتوانیم تا آخرین لحظه عمر در خدمت انقلاب و نظام اسلامی بوده و حافظ خون شهیدان باشیم.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha