قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یورش بهمنیار و هادی پور برای کسب سهمیه المپیک توکیو

کاراته و تکواندو دو ورزش تأثیرگذار استان گیلان در سال های اخیر بوده و ورزشکاران این دو رشته برای کسب سهمیه المپیک توکیو می جنگند.

یورش بهمنیار و هادی پور برای کسب سهمیه المپیک توکیو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از رشت، «سارا بهمنیار» نابغه ۲۰ ساله کاراته آسیا و آرمین هادی پور» تکواندوکار پرامید گیلان زمین در دو سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک توکیو دارند؛ دو ورزشکار برتر گیلان در ماه دسامبر (آذرماه) در رقابت های جهانی به منظور کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ به میدان می روند.

نخستین حضور بهمنیار در لیست مدعیان صعود به المپیک

سارا بهمنیار در دو سال اخیر به خوبی توانسته خود را به عنوان یکی از مدعیان جدی صعود به المپیک توکیو مطرح کند، کاراته کار جوان گیلانی که در سال ۲۰۱۸ نخستین حضورش در رده سنی بزرگ سالان را تجربه کرده است، با تمرینات مستمر و حضور در مسابقه معتبر کاراته وان و جام جهانی اسپانیا به جمع پنج کاراته کار برتر وزن منفی 55 کیلوگرم المپیکی راه یافت.

بهمنیار با کسب نشان ارزشمند طلا در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان مسکو ۲۰۱۹ موفق شد در رده بندی المپیکی وزن منفی 55 کیلوگرم به مکان پنجم جدول صعود کرده و به دلیل ورود مستقیم «میاهارا» کاراته کار ژاپنی به المپیک توکیو؛ کاراته کار گیلانی کشورمان نیز تا پایان ماه اکتبر خود را به عنوان یکی از مدعیان حضور در المپیک می بیند.

سومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی کاراته بانوان کشورمان پس از بازگشت از لیگ جهانی مسکو ۲۰۱۹ با حضور حمیده عباسعلی، طراوت خاکسار، رزیتا علیپور و سارا بهمنیار به عنوان نفرات اصلی و زهرا یاوری، سحر شیروانی، نگین آلتونی، فاطمه خنک دار، مبینا حیدری، معصومه محسنیان و سیده سوده خلیلی به عنوان نفرات تمرینی از ۲۱ تا ۳۰ آبان ماه در آکادمی ملی المپیک زیر نظر سمانه خوش قدم برگزار شد.

ملی پوشان این روزها «اردوی متصل به اعزام» را زیر نظر سرمربی تیم ملی کاراته برگزار می کنند، اردویی که هدف آن حضور پرقدرت چهار ملی پوش برای شرکت در لیگ جهانی کاراته اسپانیا ۲۰۱۹ است.

لیگ جهانی کاراته اسپانیا ۲۰۱۹ در تاریخ هشتم تا دهم آذرماه برگزار می شود؛ این مسابقات، آخرین مرحله از لیگ جهانی در سال ۲۰۱۹ بوده و از امتیاز کسب سهمیه رنکینگ المپیکی توکیو برخوردار است.

 

برترین ورزشکار مرد ورزش های دانشگاهی جهان مهیای گرندپری روسیه

آرمین هادی پور در مسابقات بین المللی صربستان موفق شد یک نشان نقره ارزشمند به کلکسیون مدال هایش اضافه کند، رقابت هایی که با حضور ۲۸۵ تکواندوکار در شهر «بلگراد» برگزارشده و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶  امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق گرفت.

سال ۲۰۱۹ برای ملی پوش تکواندوی کشورمان رؤیایی بوده است، هادی پور موفق شد سومین نشان طلای پیاپی در مسابقات دانشجویان جهان ناپولی ۲۰۱۹ را در رشته تکواندو کسب کند؛ وی پیش ازاین نشان طلای مسابقات دانشجویان جهان در گوانگجو ۲۰۱۵ و تایپه ۲۰۱۷ را کسب کرده بود و به خاطر این موفقیت ها در مراسم بهترین های ورزش های دانشگاهی (FISU) عنوان برترین ورزشکار مرد سال ۲۰۱۹ را تصاحب کرد.

هادی پور همگام با سایر تکواندوکاران کشورمان برای کسب سهمیه المپیک توکیو باید در فینال مسابقات گرندپری روسیه شرکت کند، مسابقاتی که ۱۵ تا ۱۶ آذرماه با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر جهان در هر چهار وزن المپیکی مردان و زنان (در مجموع ۱۲ هوگوپوش) و در مجموعه ورزشی «دینامو» برگزار می شود.

گرندپری روسیه ۸G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸٫۸ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد، مسابقاتی که به نفرات برتر آن به ترتیب ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می شود.

آرمین هادی پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۸۰- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نمایندگان کشورمان برای حضور در گرندپری روسیه هستند و تمرینات خود را زیر نظر فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی برگزار می کنند.

انتهای پیام/۳۳۸۹

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha