قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولید گوشت قرمز کرمانشاه به ۴۰ هزار تن می رسد

استان ها کرمانشاهکرمانشاه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته ۳۶ هزار تن انواع گوشت قرمز در استان تولید شد، گفت: امسال این میزان به بیش از ۴۰ هزار تن خواهد رسید.…

تولید گوشت قرمز کرمانشاه به ۴۰ هزار تن می رسد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «نوربخش حاتمی» ، اظهارداشت: سال گذشته ۶۳ هزار و ۷۰۰ تن گوشت سفید مرغ نیز در مرغداری های استان تولید و به بازار عرضه شد.

حاتمی از افزایش ۵۷ درصدی جوجه ریزی در مرغداری های استان در سال ۹۸ خبر داد و عنوان کرد: باتوجه به افزایش حجم جوجه ریزی تا پایان سال بیش از ۷۰ هزار تن گوشت مرغ در کرمانشاه تولید می شود.

وی به تولید تخم مرغ در کرمانشاه نیز اشاره کرد و اظهارداشت: ۲۵ واحد تولید تخم مرغ در استان کرمانشاه فعالیت می کنند که سال گذشته بیش از ۱۱  هزار تن تخم مرغ تولید کردند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال پنج واحد تولید تخم مرغ جوان سازی شدند، گفت: پیش بینی می شود که امسال میزان تولید تخم مرغ در استان به بیش از ۱۲ هزار تن برسد.

به گفته حاتمی، بازار استان هرسال نیاز به ۲۲ هزار تن تخم مرغ دارد که برای تامین آن از تولیدات استان های همجوار استفاده می شود.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

در این استان همچنین ۲۵ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.

سال گذشته بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha