قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۴۴۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جا به جایی میزبانی نشست سران شورای همکاری از ابوظبی به ریاض

جهان آسیای غربیتهران روزنامه القدس العربی امروز (پنج شن که قرار بود ماه پیش روی میلادی در ابوظبی امارات برگزار شود…

جا به جایی میزبانی نشست سران شورای همکاری از ابوظبی به ریاض

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، القدس العربی به نقل از یک منبع آگاه در دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس نوشت: امارات متحده عربی که قرار بود میزبان نشست آینده سران شورای همکاری باشد، درخواست کرده تا این نشست در عربستان برگزار شود.

به گفته این منبع آگاه امارات دلیل خاصی برای این تصمیم خود اعلام نکرده است.

برخی از ناظران سیاسی علت این امر را بروز اختلاف میان ابوظبی و ریاض در پی خروج نیروهای اماراتی از یمن اعلام کردند.

این کارشناسان می گویند، گرچه عربستان و امارات می کوشند اختلافات خود را پنهان کنند، اما دلایل زیادی در دست است که اختلافات این دو کشور را برملا می سازد و به همین علت نشست سران شورای همکاری در ماه دسامبر نیز ممکن است بدون دستیابی به نتیجه ای به کار خود پایان دهد.

از سوی دیگر موضوع اختلاف میان عربستان و قطر از موارد دیگری است که امکان دارد برگزاری این نشست را تحت الشعاع خود قرار دهد هر چند که برخی از رسانه ها در روزهای گذشته از ملاقات تعدادی از مقامات دو کشور برای رفع کدورت های فی مابی خبر داده بودند، اما به نظر می رسد سایه اختلافات عربستان با قطر همچنان بر این شورا سنگینی کند.

سال گذشته نیز قطر سطح مشارکت خود را تا سطح مشاور وزیر خارجه کاهش داده بود و سلطان «قابوس بن سعید» شاه عمان نیز با عدم مشارکت خود معاون نخست وزیر در امور شورای وزیران را به عنوان نماینده خود به این اجلاس فرستاده بود.

سی و نهمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس نیز که قرار بود سال گذشته در کشور عمان برگزار شود به دلیل انصراف این کشور در نهم دسامبر  ۲۰۱۸ (۱۸ آذر ۱۳۹۷) در عربستان سعودی برگزار شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha